Як змастити кубик рубика.

Хто не бачив, як деякі умільці збирають кубик Рубика на швидкість. Буквально лічені секунди (навіть не хвилини), і грані кубик а складені за кольорами. Але звідки така швидкість, адже в даному випадку необхідно не тільки саме вміння володіти принципом збирання, а й щось інше. Але що ж це? Виявляється, для збільшення швидкості збирання, кубик повинен бути змазаний певним складом, що надає йому властивість такого блискавичного обертання граней, що навіть око не встигає встежити за процесом. Можна змастити кубик Рубика так, щоб крутити його в руках було легко і без щонайменших заминок.
Інструкція
1
Для того щоб головоломка не підвела, її потрібно обов'язково змащувати, причому незалежно від вартості. Таким чином, будь кубик , як дешевий, куплений на ринку, так і дорогий професійний, потребує попередньої розробці. Для цього необхідно змастити кубик Рубика згідно з рекомендаціями.
2
Зазвичай для обробки використовується силіконова змазка, призначена для металевих, пластикових та інших поверхонь. Саме силікон не робить агресивного впливу на пластмасу, тим більше що з її придбанням проблем не виникає. Купити її можна в будь-якому магазині, що спеціалізується на автомобільних запасних частинах. Добре підходить така змазка, як Hi-Gear Silicone Spray. Існують різні способи змащування.
3
Мастило з розбором. Щоб якісно змастити кубик Рубика, бажано його розібрати на складові частини. Гвинти відкручувати не обов'язково, можна обмежитися тимчасовим видаленням кутових фрагментів і ребер. Кожен фрагмент обробляємо силіконовою змазкою з усіх боків, крім тільки лицьову кольорову сторону. Серединні частини граней кубик а закріплені таким чином, що їх можна трохи відтягнути і обробити за допомогою тонкої трубочки або товстої голки. Після цього почекати час до півгодини і послідовно поставити складові частини кубик а на місце.
4
Мастило без розбору. Повертаємо грані відносно один одного під кутом, обмакиваем ватяну паличку в силікон і змащуємо частково доступні внутрішні сторони. Потім достатньо товстої голкою видавлюємо всередину кубик а силікон і швидко крутимо грані, що дає рівномірний розподіл мастила.
5
Мастило з витягуванням одного кутового сегмента. Виймаємо кутовий сегмент, що дає хороший доступ до всіх складових частин кубик а. Залежно від типу упаковки силіконової змазки бризкаємо або видавлюємо її невелику кількість, потім вставляємо фрагмент на місце і вращаем грані, щоб вона рівномірно розподілилася. Після цього на деякий час залишаємо для висихання силікону. При будь-якому способі змащування можна отримати легке негайне обертання граней кубик а Рубика.