Як пов'язати чалму.

Чалма - відомий жіночий і чоловічий головний убір. Для створення чалми використовується довгий і вузький шматок тканини, який обмотується навколо голови різними способами. Кількість використовуваної тканини зазвичай становить 6-8 метрів, але на деякі види чалми йде до 20 метрів матерії. чалмі можна самостійно зв'язати з пряжі.
Вам знадобиться
  • 300 г. вовни, набір панчішних спиць товщиною 2 мм і гачок.
Інструкція
1
Для основи вам потрібно зв'язати прямокутник з одного більшою стороною, щоб в результаті у вас вийшов відрізок вив'язати матеріалу кшталт шарфа.
2
Наберіть на спицях 48 петель. Зв'яжіть гумку висотою приблизно 4 сантиметри, починаючи з 2 лицьових петель. Далі почніть вив'язувати основний візерунок.
3
В'яжіть, поки не досягнете бажаної довжини, тобто трохи довші подвійного обхвату голови. Вирівняйте і з'єднайте один кінець вив'язати тканини з іншим кінцем швом петля-в-петлю. Використовуйте для цього гачок.
4
В'яжіть по колу 2 ряди виворітними петлями, пров'язуйте в другому ряду дві разом через кожні 5 петель. Далі 4 ряди лицьовими петлями без убавок, 4 ряди виворітними. Робіть убавкі в другому і в четвертому рядах. Повторіть ще два рази таку кругову гумку, роблячи убавкі частіше в останніх рядах.
5
Наступним етапом вам необхідно вив'язати від середини основної частини подобу шапочки. Прив'яжіть нову нитку і надіньте петлі по колу на 3-4 панчішні спиці. Слідкуйте за тим, щоб залишилися відрізки були абсолютно рівними щодо шва, який ви зробили раніше.
6
Закончите на маківці кружком виворітних петель. Коли їх залишиться всього 4, відірвіть нитку. Стягніть петлі разом і зав'яжіть.
7
Таку в'язану чалму можна носити двома способами: зробіть вузлик-бутон (надлишок довжини витрачається на створення вузлика) і перекрут навколо голови (надлишок довжини компенсується трьома перекрутити ззаду).