Як форматувати знімний диск. Як відформатувати знімний жорсткий диск через біос.

Для того щоб відформатувати знімний диск (будь то проста флешка або зовнішній жорсткий диск ), підключіть його до комп'ютера в режимі передачі даних. Процес форматування буде розглянуто на прикладі операційної системи Windows і простий USB флеш-карти, але навіть в інших операційних системах він не сильно відрізняється.
Вам знадобиться
  • Флешка або зовнішній жорсткий диск, комп'ютер
Інструкція
1
Якщо ви підключили знімний диск вперше до даного комп'ютера, то вам необхідно дочекатися, поки будуть встановлені потрібні драйвера. Як правило, цей процес триває не більше хвилини. Тільки після цього можна братися за форматування диск а.
2
Після того як знімний диск з'явився в розділі "Мій комп'ютер", слід клікнути на ньому правою кнопкою миші. У випадаючому меню треба вибрати функцію "форматування". У невеликому вікні виробляються всі необхідні настройки форматування.
3
Ємність: тут змінювати нічого не варто, так як тут просто показана ємність, яка буде відображатися пристроєм після форматування. Як правило, її значення на кілька мегабайт нижче, ніж вказано виробником пристрою.
4
Файлова система: в даному випадку будуть розглядатися 2 найпоширеніші файлові системи - FAT і NTFS. Більшість флеш-накопичувачів за замовчуванням форматируются в FAT, але тут варто відзначити одну її особливість: якщо ваш знімний диск має об'єм більше 4Гб, то ви зіткнетеся з проблемами при записи на нього файлів більше 4Гб. Отже, ви не зможете записати образ диск а чи фільм високої якості, розмір, якого перевищує дане обмеження. В цьому випадку вам варто вибрати файлову систему NTFS.
5
Розмір кластера: в більшості випадків даний параметр чіпати не варто, але якщо ви плануєте записувати на знімний диск дуже велика кількість файлів дуже невеликого розміру (текстові файли, скрипти) має сенс встановити мінімальне значення даного параметра. Інакше у пристрої швидко закінчиться вільна пам'ять.
6
Мітка тому - це майбутнє назва знімного диск а. Назвіть диск по вашому розсуду.
7
Швидке форматування (очищення змісту): ставити галочку в цьому полі стоїть тільки тоді, коли пристрій нове і ніяких файлів раніше не було записано. Також можна використовувати дану функцію при браку часу, але слід пам'ятати, що в цьому випадку файли, які перебували в пам'яті до форматування, можна буде відновити за наявності спеціального програмного забезпечення. Якщо ви хочете повністю очистити диск від даних, цю опцію включати не варто.
8
Створення завантажувального диск а MS-DOS: якщо ви не збираєтеся створювати завантажувальний диск або навіть не знаєте що це таке, просто не ставте галочку.
9
Після того як всі налаштування завершені, вам необхідно буде лише натиснути кнопку "Почати", але радимо ще раз переконатися, чи немає на пристрої важливих даних, так як після форматування їх буде вкрай складно або навіть неможливо відновити.
Іноді виникають ситуації, в яких потрібно повністю відформатувати жорсткий диск комп'ютера. Дії, необхідні для здійснення даної операції, залежать від того, встановлена чи ні на цьому диску операційна система.
Вам знадобиться
  • Partition Manager, другий комп'ютер, диск Windows.
Інструкція
1
Самий вірний і надійний спосіб відформатувати повністю жорсткий диск - підключити його до іншого комп'ютера. Даний метод дозволяє виконувати абсолютно будь-які операції з диском, включаючи створення і зміна розділів.
2
Вийміть жорсткий диск з системного блоку і підключіть його до другого комп'ютера. Увімкніть цей ПК і запустіть операційну систему. Відкрийте меню «Мій комп'ютер». Клікніть правою кнопкою миші по будь-якому розділу жорсткого диска і виберіть пункт "Форматувати". Виберіть файлову систему майбутнього чистого розділу.
3
Виконувати ці дії з усіма іншими локальними дисками, які потрібно відформатувати. Даний метод не завжди зручний, тому що не у всіх є можливість використовувати другий комп'ютер.
4
Відформатувати будь-який розділ жорсткого диска можна під час установки операційної системи. Вставте у привід диск, що містить файли Windows Vista або Seven, і запустіть його.
5
Через кілька пунктів на екрані відобразиться вікно, що містить список існуючих розділів. Натисніть кнопку «Налаштування диска» для виведення меню додаткових дій. Виберіть розділ, який потрібно відформатувати, і натисніть кнопку «Видалити» або «Форматувати». У першому випадку розділ перестане бути активним, а в другому - буде очищений.
6
Якщо у вас під рукою не виявилося установочного диска Windows, то скористайтеся програмою Partition Manager. Встановіть та запустіть її. Клікніть правою кнопкою миші по розділу, що підлягає форматуванню, і виберіть пункт "Форматувати". Вкажіть файлову систему майбутнього очищеного диска.
7
Натисніть кнопку «Застосувати». Якщо на даному розділі не встановлено операційної системи, яка використовується в даний момент, то процес форматування пройде без перезавантаження. Якщо ж даний розділ є системний, то програма продовжить виконання операцій в режимі MS-DOS.