Як шпаклювати стіни під шпалери. Як штукатурити стіни відео.

Щоб шпалери стали окрасою вашого будинку, треба правильно і грамотно підготувати стіни. Рівні, добре прошпакльовані стіни є ідеальним варіантом для поклейки шпалер. Існує безліч різновидів шпалер за своєю структурою, відповідно і підготовка поверхні буде відрізнятися.
Вам знадобиться
  • - Шпаклівка;
  • - Шпателі;
  • - Шкурка;
  • - Грунт;
  • - Посуд для шпаклівки;
  • - Валик.
Інструкція
1
Візьміть теплу воду і поролоновий валик, намочіть його і проведіть їм знизу вгору за старими шпалерам, щоб вони просочилися вологою. Не мочіть занадто велику площу. Стіни легко вбирають воду і швидко висихають, а ви зробите зайву роботу. Як тільки шпалери промокнуть, зніміть їх за допомогою шпателя. Підчепите знизу за полотно і тягніть вгору, шпалери знімуться легко. Якщо шпалери не достатньо промокли, то намочіть їх ще раз. І так до тих пір, поки стіни не стануть очищеними від шпалер.
2
Щоб приступити до наступного етапу робіт, заґрунтуйте стіни ґрунтовкою глибокого проникнення і дайте їм висохнути. Після цієї процедури розгляньте стіни, можливо, вони потребують ремонту. Якщо такі місця ви виявили, то закрийте їх або штукатурної сумішшю, або базової шпаклівкою, дайте просохнути, а потім зашкурьте наждачним папером. Після цього очистіть стіни від пилу, прогрунтуйте і дайте просохнути.
3
Стіни шпаклюють в 2 або 3 рази, в залежності від обраних шпалер. Візьміть базову шпаклівку і розведіть її як написано на пакеті. Шпаклювати почніть зверху стіни, спускаючись поступово вниз. Щоб працювати було зручніше, візьміть драбину або стіл. Але будьте обережні, не робіть різких рухів і пам'ятайте, що ви на висоті.
4
Візьміть шпатель шириною 15 см, підчепити з посуду шпаклівку і перекладіть на шпатель ширший (35 см). Приставте шпатель зі шпаклівкою до стіни і намажте на поверхню зліва направо так, щоб вся шпаклівка лягла на стіну. Надлишок шпаклівки з цієї ділянки зніміть, ведучи шпатель справа наліво. Наступний шар покладіть так, щоб він перекривав попередній сантиметрів на 5. Не намагайтеся робити занадто широкий розмах рук, намагаючись захопити більшу площу стіни. Рухи повинні бути чіткими та впевненими.
5
Самий незручний ділянку для шпаклівки - це низ стіни. Підчепите шпаклівку з посуду і перекладіть її на великий шпатель. Сядьте навпочіпки і призначте шпатель до стіни біля підлоги. Тепер рухом руки знизу вгору намажте шпаклівку на стіну. Надлишок зніміть тим же рухом. Намагайтеся не робити пропусків на стіні. Якщо вам здається, що шпаклівки мало, то покладіть ще - це не перешкодить шпаклювання.
6
Після того як ви зашпаклювали стіни, дайте їм просохнути. Потім зашкурьте, очистіть від пилу і заґрунтуйте. Як тільки стіни висохли, приступайте до другого шпаклювання. Другий шар виконуйте фінішної шпаклівкою. Вона більш тонка за своєю структурою, ніж базова і заповнює найдрібніші нерівності на стіні. Шпаклювання виробляєте так само, як і перший шар. Зліва направо шпаклівку наносите, а справа наліво - знімаєте.
7
Якщо ви вибрали шпалери тонкі, як наприклад, шовкографія або вінілові, то шпаклюйте стіни втретє. Ці шпалери вимагають більш ретельної підготовки поверхні. Третій шар виконуйте також фінішної шпаклівкою. Після її висихання особливо ретельно зашкурьте стіни. Потім очистіть їх від пилу і заґрунтуйте ґрунтовкою глибокого проникнення.
8
Якщо ви вибрали шпалери з товстою підкладкою або структурні, то шпаклюйте стіни два рази: один раз базової, вдруге фінішній. І обов'язково під кінець обробки стін шпаклівкою заґрунтуйте їх. Це є важливим елементом заключного етапу оздоблювальних робіт перед поклейкой шпалер.