Як будувати мансарду.

Про будівництво мансарди потрібно думати ще до того, як розпочато будівництво будинку. Адже використовувати горищне приміщення, переобладнавши його під житлове, це правильний шлях для збільшення життєвого простору без серйозних грошових вкладень.
Інструкція
1
При дотриманні декількох умов будівництво мансарди цілком можливо здійснити і після того, як будинок вже побудований і заселений. Перш за все, порахуйте, чи витримають навантаження від другого поверху фундамент будинку і його несучі стіни. Якщо так, визначте місце розташування сходів, що ведуть на мансарду . Потім складіть план всіх технологічних розводок всередині будинку (вода, каналізація, електропостачання, система опалення). Це необхідно для того, щоб при будівництво мансарди підключити їх швидко і без проблем.
2
Розпочавши будівництво, прийміть всі міри до стиснення термінів виробництва робіт, т.к. ваш жилий будинок на деякий час залишиться без даху. Для демонтажу покрівлі виберіть «сухий» сезон (краще літо). Першим ділом, щоб захистити вже існуючий будинок від негоди, укрийте його. Почніть будівництво мансарди з даху, вірніше з її основи - кроквяної системи. Нова двосхилим, ламана під облаштування мансарди, дах повинен спиратися на кроквяну систему, підставою для якої є старі стіни будинку (розташовані по периметру і несучі стіни всередині будівлі). Щоб зменшити навантаження на них, встановіть розтяжки між кроквяними ногами на висоті стелі мансарди і забезпечте їх жорстке кріплення. Вони захистять стіни від зусиль, переданих кроквами. Підстава кроквяної системи закріпіть на зовнішніх і капітальних стінах всередині будинку. Після установки кроквяної системи зробіть обрешітку і укладіть покрівельний матеріал.
3
За заздалегідь наміченим планом визначте межі майбутнього приміщення мансарди. Його висота буде обмежена висотою розташування верхнього розтяжки між кроквяними ногами. А ширина: мінімальна - довжиною цієї розтяжки, максимальна - можливістю використання простору від підлоги до нахилу кроквяної ноги. Форму мансарди закріпіть, обшиваючи її за розміром дерев'яною дошкою. Викладіть фронтон блоками з пінобетону і встановіть в ньому вікна. Між покрівлею і стелею мансарди залиште простір для вентиляції. До стелі та стін прикріпіть шар теплоізоляції. Потім встановіть шар пароізоляції з фольгированним покриттям всередину мансарди. Саморізами закріпіть до стін і стелі дерев'яну решітку з брусів 40х20 мм для подальшого кріплення до неї фінішного стінового покриття.
4
Пристрій підлоги виконайте так само, як і пристрій стін. Відмінність лише в тому, що не потрібен шар пароізоляції і в якості фінішного покриття можливе застосування ламінату, дошки з обраної чвертю або іншого підлогового покриття.
5
Встановіть драбину і заплановане сантехнічне обладнання (ванну, унітаз, раковину). Ваша мансарда готова.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=lyinLrQPhlg
Корисна порада
При установці приладів опалення пам'ятайте, що температура повітря в мансарді завжди буде вище, ніж на першому поверсі.