Як здати речі в комісіонку. Здати речі в комісійний магазин.

Якщо ви виявили, що в будинку скупчилася безліч речей, які ви вже давно не носите або які стали малі вашій дитині, можна спробувати отримати за них невеликі гроші. Для цього потрібно всього лише зайти в найближчий комісійний магазин і укласти договір.
Вам знадобиться
  • Непотрібні речі в задовільному стані, паспорт.
Інструкція
1
Для початку потрібно вибрати комісійний магазин, куди підете відносити непотрібні речі. Обов'язково зателефонуйте туди і дізнайтеся, коли можна прийти для здачі речей. У деяких магазинах приймання речей проводиться по певних днях або годинах.
2
Перед тим як зібрати речі, які вирішено віддати на продаж в комісійний магазин, потрібно привести їх в порядок. Якщо це одяг або взуття - огляньте на предмет плям, розпущених швів, дірок і відсутності гудзиків. Постарайтеся ліквідувати всі ці дефекти по можливості. Взуття та одяг повинні бути чистими. Велике значення має сезонність. Якщо на дворі літо, то швидше за все, шубу і чоботи не візьмуть на продаж, а попросять прийти з ними ближче до зіме.Еслі здаєте побутову техніку або апаратуру, перевірте її справність і не забудьте інструкцію, якщо вона збереглася.
3
Акуратно складіть одяг в пакети. Якщо ви здаєте великогабаритний товар, то потрібно вирішити питання з доставкою та вантажниками. Зазвичай в коміссионках немає послуг доставки. Обов'язково візьміть паспорт, він буде потрібний для укладення договору (або угоди).
4
Товарознавець магазину огляне речі і оцінить їх. Можна вступати з ним у дискусії і просити більше, але зазвичай магазин краще знає, за якою ціною та чи інша річ може продатися. У більшості комісійних магазинів через 20 днів проходить перша уцінка непроданої речі, вартість її знижують на 20%. Через наступні 20 днів - ще на 10%. Якщо до того часу річ не продалась, уцінюють до мінімально можливої.
5
Після оцінки ваших речей складається угоду в двох примірниках, яке ви підписуєте. Магазин візьме за свої послуги 30-40% від вартості проданої речі. Після продажу вам подзвонять, а можна і самим періодично дзвонити і цікавитися долею ваших речей. Гроші за товар, який продали, повинні виплатити не пізніше трьох днів з дня продажу. Якщо вашу річ зіпсують або втратять, магазин повинен відшкодувати її вартість.
Зверніть увагу
Іноді недобросовісні продавці можуть хитрувати - наприклад, не відразу виставити хорошу річ, а дочекатися уцінки і викупити її для себе за смішною ціною. Тому не заважає іноді навідуватися в магазин і перевіряти, як дотримується договір.
Корисна порада
Ці товари не приймають в комісійки: - Лікарські засоби; - Предмети особистої гігієни; - Парфумерію і косметику; - Білизна; - Панчішно-шкарпеткові вироби; - Ордена і медалі; - Транспортні засоби з підробленими документами; - Газову апаратуру ; - Тютюнові та алкогольні вироби.