Як впоратися з злістю.

Роздратування, злість, гнів, а часом і лють - нормальна реакція організму на стресову ситуацію. Ми всі часом «виходимо із себе» з різних приводів і часто не так уже й важливо, що саме послужило пусковим механізмом для таких сильних емоцій. Важливо - чи здатні ви впоратися з оволоділа вами злістю . Адже гнів може стати причиною не тільки психологічних проблем, а й привести до серйозних фізичних наслідками, таким як інфаркти, депресії, мігрені.
Інструкція
1
Складіть список ознак того, що гнів ось-ось настане. Це може бути прискорене дихання і серцебиття, підвищена пітливість, мимовільне стиск щелеп, запаморочення. Цей список індивідуальний для кожного і можливо з вами відбувається щось інше, але ви обов'язково знаєте, що саме трапляється перед тим, як гнів опановує вами.
2
Розпізнавайте симптоми наближається «вибуху». Постарайтеся піти від стресової ситуації до того, як злість захлесне вас з головою. Якщо у вас є можливість просто розвернутися і попрямувати в тихе, спокійне місце, де ви зможете впоратися з собою, скористайтеся ним
3
Зосередьтеся на своєму диханні. Фахівці рекомендують, так зване діафрагмальне дихання. Складіть руки на грудях і зробіть глибокий подих через ніс. Порахуйте до трьох, зосередившись на тому, як повітря наповнює ваші легені. Повільно, рахуючи до шести, видихніть ротом. Повторіть кілька разів.
4
Якщо ви відчуваєте, що правильне дихання не допомагає і ваша злість тільки наростає, кричіть. Просто голосно кричите, але попередньо переконавшись, що ви одні і ваш крик буде заглушений гучною музикою або його ніхто не почує. Кричіть до знемоги.
5
Буває, що злість і роздратування опановують вами занадто довго і шукають виходу. Запишіться в групу бойових єдиноборств або займіться боксом. Крім того, що ви зможете зігнати свою злість на тренажерах, ви отримаєте додатковий бонус у вигляді ендорфінів, які, безумовно, знімуть стрес і зроблять вас на якийсь час більш щасливими.
6
Якщо виміщення агресії - не "ваш шлях», спробуйте зайнятися релаксацією, наприклад, йогою. Або в'язанням.
7
Аналізуйте ваші емоційні реакції. Чому ви зліться? Що змушує вас втрачати контроль? Чи є злість розумної реакцією на події і чи можете ви якось по іншому вплинути на ситуацію? Опишіть всі випадки, коли люди змушували вас злитися, наприклад, за останній місяць. Визначтеся з тим, чи є у всіх цих ситуаціях щось спільне. Спробуйте поглянути на події з іншої точки зору - чи дійсно вас хотіли образити, зачепити, заподіяти вам зло? Бути може, ви зліться зовсім не на те, що відбувається, а всього лише шукаєте «козлів відпущення».
8
Розкажіть людям, які змушують вас злитися з разу в раз, що ви відчуваєте. Скажіть на що саме ви гнівайтесь, чого ви від них хочете, пояснитеся з ними до того, як ви почнете реагувати емоційно і неконструктивно. Якщо вам не вдається прийти до взаєморозуміння, то, можливо, воно зовсім неможливо і вам слід просто уникати такого спілкування.
Зверніть увагу
Раптова злість, гнів, лють, які виникають через дрібниці, можуть бути медичним симптомом. Якщо ваша злість береться нізвідки і не йде, варто звернутися до лікаря.
Гнів - це одне з найбільш потужних негативних людських почуттів, з яким впоратися часом не тільки непросто, але й неможливо. Але гнівне поведінка погіршує відносини на роботі і в сім'ї, а також негативно позначається на самопочутті. Тому дуже важливо навчитися справлятися зі своїм гнівом .
Інструкція
1
Як тільки ви відчули, що почуття гніву захоплює вас, зупиніться на мить, не віддавати в його чіпкі лапи цілком. Якщо ви на піку емоцій, долічіть повільно до десяти, а потім виконайте дихальна вправа. Дихайте глибоко і неспішно, відчуваючи, як повітря заповнює і покидає ваші легені.
2
Але легше зупинити пориви гніву, коли він ще не опанував вами. Як тільки ви відчуваєте, що ваш пульс почав частішати, тіло пробиває дрібна дрож, а в роті поступово пересихає, ось на цьому місці і зупиняйтеся. Чи не закипав, видихніть. Не дайте своєму негативному почуттю розігнатися, тоді і впоратися з ним буде простіше. Подихайте, намагаючись вирівняти пульс.
3
Скажіть собі, що ви гніву. Відганяючи від себе ці думки, не зізнаючись у них, ви тільки більше падаєте в темну безодню. Говорити «Я спокійний», а при цьому кипіти від злості - не кращий спосіб вирішити проблему.
4
Якщо ви почули, що за вашою спиною про вас кажуть гидоти, звичайно ж, хвиля негативу відразу почне підніматися. Щоб втихомирити її, вийдіть з приміщення. Якщо ви знаходитесь в такій ситуації, коли покинути кімнату можна, уявіть подумки двері і себе, що виходить з неї. Тим самим ви трохи заспокоїтеся і дасте собі час все обдумати.
5
Проаналізуйте, чим викликане ваше почуття гніву. Хто був джерел ваших негативних емоцій: начальник, колега, мама, друг або ви самі. Що саме вони зробили, щоб ви розгнівалися? А, може бути, спочатку ви десь помилилися? Спробуйте детально простежити весь ланцюжок зародження негативного почуття.
6
Поговоріть з кривдником або з одним. Вам необхідно комусь виговоритися, при цьому ретельно підбираючи слова, контролюючи емоції і не висловлюючи звинувачень. Говоріть конструктивно і по суті, максимально безоціночно. Адже вам важливіше вирішити ситуацію, а не обсипати когось звинуваченнями, що ще посилить ситуацію.
7
Фізична активність милостиво впливає на наш організм, насичує його киснем, м'язи рухаються, кров приливає до важливих ділянках, і в підсумку самопочуття людини нормалізується чарівним чином. Якщо ви «закипаєте», не в силах заспокоїтися і, вже тим більше, вести адекватний розмову, вийдіть на свіже повітря і пройдіться кілька кварталів. Ви відчуєте полегшення вже через 10-15 хвилин, так як ваша негативна енергія направиться в позитивне русло - в рух.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=42O_qF_tbpA