Як привчити дитину чистити зуби.

Будь-який хоч трохи цивілізована людина погодиться з твердженням про те, що гігієна порожнини рота - це запорука здоров'я та успіху в суспільстві. Відповідно, чистити зуби хоча б вранці та ввечері для людини необхідно так само гостро, як і пити чисту воду і дихати свіжим повітрям. Але як пояснити це малюкові? Що робити, щоб привчити дитини чистити зуби ?
Інструкція
1
Якщо ви хочете прищепити дитині що-небудь, то почніть робити це разом з ним. Такий принцип актуальний і в даному випадку. Не варто говорити маленькій дитині багато разів, щоб той пішов і почистив зуби . Краще вранці покличте його разом з собою у ванну кімнату почистити зуби разом. Під час цієї процедури не дозволяйте дитині сильно балуватися, але трошки пожартувати і посміятися можна, щоб в кінці чистки зубів у нього залишилося гарний настрій. Таким чином, нудна процедура перетворитися на веселе заняття.
2
Наступного разу можна повторити такий маневр, тільки вже без пустощів, а просто разом почистити зуби . У більшості випадків на третій раз дитина сама покличе вас. Тоді відправте його у ванну кімнату першим, а самі пообіцяйте підійти пізніше. Тільки обов'язково виконайте обіцянку.
3
Наступного разу дитини можна одного відправити чистити зуби . Він вже не буде сильно опиратися, так як чищення зубів викличе у нього позитивні емоції, пов'язані зі спогадами попередніх процедур. Тільки не забувайте контролювати, як дитина чистить зуби , чи правильно він це робить.
4
Якщо ви бачите, що дитина протестує проти чистки зубів або попросту «халтурить» (пішов у ванну і там балується замість того, щоб чистити зуби ), поговоріть з ним. Обов'язково поясніть, для чого це треба робити, чому потрібно чистити зуби щодня і не по одному разу. Розкажіть про можливі наслідки, до яких призводить відсутність гігієни порожнини рота. Звичайно, на маленького дитини слова «гігієна порожнини рота» і подібні до них не матимуть належного ефекту. Постарайтеся пояснювати образно, тільки не перестарайтеся! Більш того, можливо трохи присоромити дитини, давши йому зрозуміти, що показуватися на люди з нечищеними зубами просто непристойно.
5
Крім того, намагайтеся для дитини в усьому бути прикладом. Акцентуйте увагу малюка на правильних і потрібних звичках. В даному випадку це для нього найкраще переконання. І не забувайте про негласне, непомітному контролі. Якщо комплексно підійти до всіх рекомендацій, то привчити дитини чистити зуби не складе великої праці.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xJb8hVuzrpY