Як почистити вентиляцію.

Кухонна витяжна вентиляція періодично потребує чищення. Від правильної та своєчасної очистки цієї системи багато в чому залежить термін її служби, ефективність та якість виконання основної функції вентиляції. Господині належить знати, що запорукою довгої і бездоганної роботи вентиляції є її регулярне профілактичне обслуговування, а не просте здування пилу з передньої панелі пристрою.
Вам знадобиться
  • Металева ємність, господарське мило, вода, ганчірки
Інструкція
1
Вимкніть витяжний вентиляційний пристрій від електричної мережі. Розберіть витяжку, попередньо звірившись з інструкцією по експлуатації. Конструкції пристроїв можуть бути різними, але в більшості випадків робочим елементом пристрою є сітчастий фільтр. Іноді фільтр складається з двох блоків, кожен з яких виймається окремо.
2
Візьміть велику металеву ємність - каструлю або відро. Наберіть в ємність води. Буде потрібно також господарське мило (достатньо половини звичайного шматка). Мило бажано нарізати на дрібні шматочки, але можна використовувати і цілком. Покладіть мило в металеву ємність. Додайте туди ж одну-дві ложки питної соди.
3
Поставте ємність на вогонь. Сітчастий фільтр слід згорнути і помістити в ємність. Залежно від розмірів сітки і вашої ємності, вам, можливо, доведеться провести очистку в два етапи - для кожної сторони фільтра.
4
Після того як розчин закипів, вимкніть вогонь і залиште сітку в ємності на кілька годин. Потім ту ж саму процедуру проведіть, зануривши сітку в розчин іншою стороною. Як правило, жир без сліду розчиняється, а вам не доведеться витрачати час на те, щоб його відтерти. Прокипяченную і очищену сітку слід обполоснути чистою водою.
5
Поки сітчастий фільтр отмокает в ємності з миючим розчином, займіться очищенням корпусу витяжної вентиляції. Бруд з неї отскребать твердими і гострими предметами не слід, щоб не пошкодити поверхню. Змочіть забруднені місця на корпусі вологою ганчіркою з використанням мильного розчину. Підійде і будь-яке інше засіб для чищення, що не містить абразивних частинок. Остаточний етап - протирання поверхні вентиляції чистою ганчіркою насухо.
6
Після того як корпус витяжки і сітчастий фільтр підсохли, встановіть сітку назад у пристрій. Підключіть прилад до мережі. Перевірте його на працездатність. Описані операції з очищення слід виконувати регулярно, в залежності від ступеня забруднення вентиляції.
Забита вентиляція будинку загрожує безліччю неприємностей. По-перше, поширюються неприємні запахи, по-друге, посилюється пожежонебезпека, по-третє, різко погіршується санітарно-гігієнічний стан квартири. Якщо вентиляція забита сильно, ні в якому разі не слід займатися чищенням самостійно - треба викликати фахівців з ЖЕКу. Але профілактичну чистку можна зробити самому.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - пилосос;
  • - ганчірка, скребок і совок;
  • - розчинник.
Інструкція
1
Спочатку визначте, чи прийшла пора проводити очищення системи вентиляції . Для цього піднесіть до вентиляційних грат тонкий аркуш паперу або запалений сірник. Якщо лист або полум'я притягуються до грат, то з вентиляцією все нормально, якщо залишаються нерухомі або трохи нахиляються - пора чистити вентиляцію.
2
Обережно відкрутіть вентиляційну решітку. Витріть пил і бруд з решітки (зовні і зсередини), потім зі стінок отвору. Якщо забруднення дуже сильні, можна використовувати розчинник. Але застосування кислотних і лужних розчинів небажано. Це може привести до появи неприємного запаху з вентиляції .
3
Скребком зніміть засохлу бруд зі стінок, прилеглих до вентиляційного отвору, приберіть її. Потім вставте в отвір шланг пилососа і направте його спочатку вгору, потім вниз по каналу. Пилососьте 3-5 хвилин.
4
Ще раз протріть вентиляційний отвір і прилеглі стінки ганчіркою. Ганчірка не повинна бути мокрою, лише трохи вологою. Після цього вентиляційна решітка повинна бути закрита. Простежте, щоб між стіною і гратами не було щілин. Якщо такі є, закладіть цементом, щоб неприємні запахи не поверталися в житлове приміщення.
Зверніть увагу
Зазначений спосіб можливий лише за відсутності сильного забруднення всього вентиляційного каналу. Ні в якому разі не можна чистити вентиляцію, опускаючи вниз на мотузці важкі та громіздкі предмети. Зазвичай так канали забиваються остаточно, також можна пошкодити газові труби або розбити стіну у сусідів знизу. Проводити повну чистку всього каналу мають право лише працівники організації, яка обслуговує ваш будинок.
Корисна порада
Замість розчинника можна для очищення від бруду використовувати сухий лід. Він не залишає неприємного запаху, зате добре справляється з жировими відкладеннями.