Як організувати теплицю.

Якщо клімат не особливо сприятливий для вирощування плодів і овочів у відкритому грунті, то багато садівників влаштовують на своїх земельних ділянках теплиці. Кожен будує їх для своїх цілей: комусь необхідно захистити рослини від заморозків, а хтось мріє збирати урожай овочів круглий рік, використовуючи максимальну вигоду від теплиці.
Вам знадобиться
  • Крокви, опалубка, скло, ізоляційні матеріали, арматура.
Інструкція
1
Постарайтеся вибрати оптимальний розмір і форму теплиці, тому що від цього залежить кількість укривного матеріалу, а значить і кількість ваших грошових витрат на його покупку. Якщо форма теплиці аркова, то вона якраз вимагає набагато менше укривного матеріалу. При цьому така форма через відсутність кутів полегшує процес зміцнення і так само сприяє продовженню терміну служби конструкції. Форма будиночком підійде для високорослих сортів рослин. Інший варіант, досить простий, в якому відсутні двері - тунель.
2
При виборі плівкового покриття необхідно знати, що такі теплиці прогріваються набагато швидше і через полегшеної конструкції не вимагають фундаменту. Для скляних теплиць, які будуть більш ґрунтовним спорудженням, фундамент необхідний. Головною перевагою такої теплиці є те, що земля менше промерзає взимку і швидше відтає навесні.
3
Підбирайте для каркаса легені сплави, наприклад дюралюміній. Гідність такого каркаса не тільки в стійкості до корозії, але і в полегшених конструкцій.
4
Виберіть тип опалення в теплиці. Воно залежить від вашого бажання і фінансових можливостей. Обігрівати теплицю можна як електрикою, газом або водою, так і досить простим способом - за допомогою пічки-буржуйки.
Корисна порада
Не соромтеся звертатися до знаючих людей. Постарайтеся скористатися рекомендаціями фахівців і використовувати їх при вирощуванні різних садових культур. Дотримуйтесь терміни посадки розсади та сівби насіння; Враховуйте властивості ґрунтів і якість поливу; Міняйте культури, так як при багаторічному використанні монокультур відбувається накопичення шкідників і хвороб; Яку б ви теплицю ні зробили власними руками, визначальним фактором для хороших урожаїв буде правильно вибране місце, яке протягом всього дня добре висвітлюється і прогрівається сонцем.