Як перевірити кислотність грунту.

Одним з багатьох умов успішного культивування рослин, чагарників і плодових дерев є показник кислотності ґрунту . Щоб провести вимірювання цього важливого для аграріїв параметра, не обов'язково використовувати спеціалізовані прилади або агрохімлабораторії. Просто треба обзавестися набором індикаторних тестів.
Вам знадобиться
  • - Металевий совок або штикова лопата;
  • - Марля;
  • - Пластикова або металева ємність;
  • - Набір індикаторних паперових смужок.
Інструкція
1
За допомогою совка або багнетною лопати візьміть в різних частинах ділянки на різній глибині проби ґрунту .
2
Помістіть їх в ємність і ретельно перемішайте їх в єдине ціле. Вийде усереднений зразок, який нам буде потрібно для подальшого аналізу.
3
Візьміть чисту марлю, складену в декілька шарів, помістіть в неї деяку кількість грунтового зразка. Зберіть краю марлі разом. Можете їх зав'язати або закріпити білизняний прищіпкою.
4
Приготуйте чисту скляну або пластикову ємність. Налийте в неї дистильовану або чисту дощову воду з розрахунку 4-5 частин води на 1 частину грунтового зразка, поміщеного в марлю.
5
Помістіть марлю з грунтом в ємність з водою. Залиште на 5-10 хвилин.
6
Візьміть смужку з набору універсального індикаторного паперу. Вона просякнута спеціальними хімічними реактивами, які вступаючи в реакцію, набувають різне забарвлення залежно від кислотності середовища. Придбати подібний набір можна в будь-якому магазині агротехнічних приладдя і матеріалів або навіть у відповідному інтернет-магазині.
7
Вийміть марлю з грунтом з ємності, дайте частини води стекти і перемішайте воду, що залишилася.
8
Опустіть на кілька секунд більшу частину індикаторної смужки в отриману грунтово-водну витяжку, а потім вийміть. Реакція кислотності ґрунту оцінюється за шкалою рН, яку розробили вчені-хіміки.
9
В індикаторному наборі знайдіть колірну градиентную шкалу - вона повинна обов'язково бути присутнім в комплекті з паперовими смужками. Значення кислотності приведені на колірних варіантах.
10
Визначте відповідно до них колір змоченою смужки, ближче до якого з варіантів підходить проба. Якщо рН менше або дорівнює 4,5 - грунт сильнокислая; в межах 4,5-5,0 - среднекіслих; 5,1-5,5 - слабокислая; більше 5,5 - близька до нейтральної. Якщо показник рН = 7, грунт нейтральна, вище показника 7 - значить грунт має лужну реакцію.