Як зробити ліхтарики з паперу.

Практично кожен у дитинстві вирізав із серветок вигадливі сніжинки на вікна і робив новорічні іграшки, в тому числі, і ліхтарики з паперу. Але якщо технологію «дитячих» ліхтариків пам'ятає практично кожен, то інші чудеса з паперу відомі далеко не всім. Але кілька уроків роботи з папером допоможуть прикрасити не тільки новорічну ялинку, а й саме приміщення, причому для будь-якого свята.
Вам знадобиться
  • Кольоровий папір, клей, ножиці, нитки.
Інструкція
1
В даний час у продажу є офісна кольоровий папір, причому як одностороння, так і двостороння. Так само для цих же цілей добре підходить обгортковий або пакувальний папір. А ось звичайну кольорову для уроків праці краще не застосовувати, так вона дуже ламка і за місцем згину рветься.
2
Прості ліхтарики . Беремо кольоровий аркуш формату А4, складаємо його по довжині навпіл, лінійкою розмічаємо лінії на відстані 10 мм, не доходячи до зовнішнього краю на 20 мм. Потім по лініях робимо надрізи і розгортаємо лист. Складаємо його по колу так, щоб нарізані смужки розташовувалися по вертикалі і склеюємо між собою краю. Трохи приплющує отриманий ліхтарик зверху і знизу і пришиваємо або приклеюємо стрічку, на якій він буде триматися. Можна зробити різновид такого виробу та вставити всередину і приклеїти згорнуту основу іншого кольору. Такими ліхтарикам можна не тільки прикрасити ялинку і приміщення, але і обернути новорічну підставку зі свічками. А якщо виготовити крихітні ліхтарики , то їх можна навіть підвісити на соломинку для коктейля в якості прикраси для столу.
3
Ліхтарики з паперу з фігурками. Беремо половину аркуша формату А4 обраного кольору, по довгих сторонах вирізаємо зубчики, які потім знадобляться для приклеювання кружечків. Заготовляємо силуети тварин і приклеюємо по всьому листу. Потім згортаємо папір в трубку і склеюємо краю. Вирізаємо з паперу іншого кольору кружечки більшого діаметру і приклеюємо до зубчикам зверху і знизу ліхтарика, в результаті чого виходить вид котушки. Потім протягуємо по висоті через весь ліхтарик міцну нитку і знизу нанизуємо через 2 см ще кілька кольорових кружечків, з кожним разом все меншого діаметра. Самий низ прикрашаємо пензликом з кольорових ниток, наприклад, муліне.
4
Гофровані ліхтарики . Для цього бажано використовувати пакувальний папір, так як вона досить довга. Якщо такий паперу немає, то доведеться листи склеювати між собою. Вирізаємо заготовку з паперу розміром 20 см х 60 см, складаємо її по довжині, вийде вузька і довга заготовка. Потім робимо з неї гармошку з загином в 1 см. Розкриваємо отриману заготовку по всій довжині і ставимо так, щоб вона нагадувала дах у будиночка. У такому положенні її грані стиснути по всій довжині, згорнути і заклеїти краю. На верхній частині ліхтарика зробити мотузочку для підвішування. До нижньої стороні можна прикріпити кисті з ниток або вирізані силуети тварин.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=QvwKitwn6NI
Останнім часом в Росії стали дуже популярні небесні ліхтарики, батьківщиною яких є, насправді, Китай. Виготовити такий ліхтарик можна і самостійно, це нескладно.
Вам знадобиться
  • - пакети для сміття (тонкі);
  • - тонка дріт;
  • - чайна свічка;
  • - папір (краще рисова, але необов'язково);
  • - широкий скотч.
Інструкція
1
Візьміть сміттєві пакети, розправте, вставте один в інший і по краях прикріпіть один до одного за допомогою скотча. Якщо ви збираєтеся запускати ліхтарик взимку, то достатньо буде і одного пакета, якщо влітку, то краще використовувати два-три. Використовуйте кольорові пакети, так як чорні швидше нагріваються і, до того ж, вони не такі гарні.
2
Відріжте два шматки дроту довжиною приблизно тридцять п'ять - сорок сантиметрів. Візьміть свічку і перемотайте відрізки дроту навколо неї. Потім кінці дроту розправте в різні боки і зробіть на кожному з них гачок.
3
Виготовте з паперу зовнішню оболонку ліхтарика, вона повинна бути такого об'єму, щоб в неї вільно вмістилися підготовлені вами сміттєві пакети. Форма ліхтарика залежить повністю від вашої фантазії: він може бути циліндричним, у формі куба, кулі, сердечка або якоїсь тварини. Можете розфарбувати ваш ліхтарик фарбами і прикрасити стрічками, тільки не перестарайтеся і не зробіть його занадто важким - адже вам потрібно, щоб він ще й злетів. Ще можна написати на ліхтарику своє заповітне бажання.
4
Щоб надати ліхтарику бажану форму, використовуйте дріт. Виготовте з неї каркас, на якому триматиметься папір. Самий просто варіант - зробити внизу ліхтарика невеликої обруч, до якого потім будуть прикріплені всі інші елементи.
5
Прикріпіть сміттєві пакети до заготівлі з дроту і свічки. Надіньте зверху паперову оболонку і прикріпіть до пакетів за допомогою скотча.
6
Для того, щоб куля злетів, замість свічки можна використовувати сухе пальне, воно продається в таблетках. Дістаньте свічку з чашечки і покладіть туди таблетку сухого пального, поламану на чотири частини. Може трапитися так, що ліхтарик НЕ злетить відразу, так як пальне занадто важке, тоді спочатку дайте йому трохи прогоріти.