Як оцінити сайт.

Оцінюючи сайт , слід звертати увагу на його відповідність поставленому завданню, релевантності текстового і графічного наповнення, інтуїтивно-зрозумілому інтерфейсу, тобто зручною навігації.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер
  • - інтернет
Інструкція
1
Проаналізуйте задачу. Оцінюючи сайт , уточніть, для яких цілей він був створений. Можливо, це сайт -візітка якогось підприємства. Тоді для нього важлива представницька функція. Дайте оцінку, наскільки сайт з нею впорався і чи дає уявлення про спеціалізацію компанії. Якщо перед нами сайт , на якому розміщений інтернет-магазин, оцінювати його слід вже за іншими критеріями, як то наявність зручної навігації, можливість оплати за допомогою різних платіжних систем, якісна корзина товару. Сайт, який представляє собою фотогалерею, має сенс розглядати з точки зору дизайну, а також - швидкості завантаження зображень.
2
Оцініть структуру сайт а. Чи всі важливі кнопки розташовуються в тій частині екрану, яку видно без використання смуги прокрутки. Також уточніть, чи забезпечується доступ до сторінок сайт а максимум в два кліка. За умови оцінки сайт а за допомогою балів, відніміть один, якщо дана умова не дотримується.
3
Перечитайте всі текстові матеріали. Вони повинні бути релевантні загальній темі оцінюваного сайт а, написані без орфографічних, стилістичних та пунктуаційних помилок. Також важливо оцінити чи мають тексти розбивку на абзаци і чи прописані підзаголовки. Якщо ні - це утрудняє індексацію пошуковими системами. Так що сміливо знімайте ще один бал.
4
Розгляньте фотографії та інші графічні елементи. Важливо, щоб вони мали гарну якість, але при цьому невелику вагу. Останній уповільнює завантаження сторінки, що буде критичним для користувачів, що не мають високошвидкісного інтернету.
5
Проаналізуйте сайт на предмет заповнення тегів, хоча деякі веб-дизайнери і вважають теги атавізмом, пошукові роботи як і раніше до них ставляться з певним пієтетом. Проаналізуйте код на предмет «сміття». Іноді він засмічується непотрібними командами, тому якісь функції сайт а перестають нормально працювати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=r8rgWviiiKg
Зверніть увагу
Коли будете оцінювати сайт, спочатку проаналізуйте задачу, яка на нього покладена. В іншому випадку високий ризик невірних оцінок.
Корисна порада
Оцінка сайту повинна проводитися максимально об'єктивно. Для цього краще заздалегідь задати критерії.