Як зробити закладку для книги. закладка для книг своїми руками.

Зробити закладку для книги своїми руками можна використовуючи різні матеріали, починаючи з паперу, закінчуючи вишитій тканиною. Така авторська закладка сподобається кожному книголюбові.

Дуже красиво виглядають закладки, виготовлені з атласної стрічки. Для цього вам необхідно взяти атласну стрічку, нитки, стеклярус і бісер.

  1. На готову стрічку необхідно нашити обраний стеклярус, потім пришити бісер.
  2. Створення пензликів на закладці. Зверху невеликий коробки кладеться відрізана нитка, потім намотуються нитки, а частина, що залишилася відрізається.
  3. Нитка знімається з коробки і зав'язується у вузлик. Потім нитки намотуються на петельку. Кінець нитки протягується в петлю і витягується за нижню нитку, образовавшую петлю, таким чином, щоб кінчики не були видні.
  4. відрізавши зайві кінчики і вирівнюються. Зверху прикріплюється бісер. Така ж схема застосовується до другої пензлику. Після цього кінець атласної стрічки складається вдвічі і прошивається. Кінчик стрічки обов'язково оплавляються і зашиваються.
  5. Виготовлення куточка закладки. Та ж схема застосовується до другого кінця атласної стрічки, попередньо вимірявши її довжину на книзі.

Ваша закладка готова. Можна спробувати поекспериментувати з іншими матеріалами, взявши зображення і квіти, і зробити закладку для книги неповторною. Можна виготовити і зубцювату закладку, для якої необхідно взяти щільний папір (бажано кольорову) і різнокольорові нитки.

  1. Спочатку вирізається папір шириною вісім сантиметрів і складається вздовж навпіл. На згині відзначаються точки відстанню в 1 см один від одного, і наноситься лінія по горизонталі на відстані 2 см навпроти іншого боку.
  2. За допомогою кутника отчерчиваем смуги з кутом 45О від зазначених точок до лінії по горизонталі.
  3. Надрізи проходять по кожній горизонтальній смужці. Після чого смужку розгортають і починають через один загинати куточки.
  4. Кінчик загнутих куточків підкладають під не загнуті.
  5. Прикрасити вашу закладку допоможуть загнуті на 4 см кінці і наклеєний на них картон з отворами, в яку протягується кольорові нитки для створення пензликів.