Як відкрити свій магазин.

Перед тим, як вибирати приміщення під магазин , важливо визначитися з його спеціалізацією. Продуктовий магазин краще відкривати в спальному районі. Магазин, що торгує антикваріатом, буде актуальним в престижному і тихому центрі міста. А точка, що спеціалізується на предметах ландшафтного дизайну, найдоречніше на околиці.
Інструкція
1
Підберіть приміщення згідно обраної спеціалізації магазин а. Проведіть маркетингові дослідження на предмет дислокації цільової групи, яка споживає даний продукт. З досліджень буде нескладно зрозуміти - приходити або приїжджати буде ваша основна аудиторія. Також необхідно скласти перелік її споживчих переваг. Він необхідний для маркетингового плану, в якому знайде відображення програма просування.
2
Запросіть дизайнера. З його допомогою ви зможете скласти і втілити дизайн-проект. Також на даній стадії бажано залучення технічного фахівця, який допоможе з «паперової» розстановкою торгового та складського обладнання. Такого фахівця можна знайти в компанії, де плануєте це обладнання купувати.
3
Найміть персонал. Для змінної роботи найчастіше вибирають бригадний метод. Відповідно, в кожній бригаді у вас повинен бути контактний, технічний та управлінський персонал. Наприклад, три продавця, вантажник, мийниця-прибиральниця і товарознавець. Зрозуміло, все індивідуально і залежить як від спеціалізації магазин а, так і від його пропускної здатності. Подумайте, чи зможете ви приділяти бізнесу достатньо часу. Як варіант, варто найняти керуючого.
4
Вирішіть один з найважливіших питань - виберіть постачальників. Вони повинні мати можливість безперебійної поставки цікавить вас товару. Якщо йдеться про імпортерів, краще підстрахуватися. Вибирайте постачальників за методом «один товар - два постачальники», причому імпортери повинні мати різні шляхи поставок продукції в ваше місто.
5
Проведіть тренінги з продавцями та іншим персоналом контактної зони. Пам'ятайте, що написати стандарти обслуговування - це тільки півсправи. Важливо правильно донести ці стандарти до продавців. Тобто не тільки дати їм знання, а й навчити, а також відпрацювати до ступеня несвідомого виконання. Мовою бізнес-тренерів ця методика отримала назву «ЗУН» (знання, вміння, навички). Для проведення тренінгів можна запросити і експертів з боку.
Зверніть увагу
Відкриваючи магазин, не прагнете на невеликій площі зробити занадто широкий асортимент. Такий магазин несучасний.
Корисна порада
Щоб відкритий вами магазин приносив прибуток, важливі три фактори: його місце розташування, правильний асортимент, вміння персоналу продавати.