Як вирощувати пеларгонію.

Пеларгония настільки популярна, що дуже важко знайти людину, яка ніколи б її не бачив. Цей кущик з яскравими квітами, найчастіше червоними, можна бачити на підвіконнях, балконах, в сільських палісадниках і на дачних ділянках. У пеларгонії є й інша назва - герань. У світі відомо майже три сотні видів гераней. Серед них трапляються однорічні, які розмножуються тільки насінням. Однак більш популярні багаторічні герані, і саме їх ми найчастіше бачимо в квартирах. Це невибаглива рослина, однак для того, щоб воно красиво цвіло, необхідні певні умови.
Інструкція
1
Відламайте гілочку герані від рослини, яка росте у знайомих або в якому-небудь установі. Поставте її в воду і почекайте, поки воно дасть корінці. Найкраще це зробити восени, але герань прекрасно приживається і в будь який інший час року.
2
Посадіть герань в керамічний горщик. Відразу дуже великий горщик брати не потрібно. На дно горщика покладіть черепок або камінчик, після чого наповніть його грунтом. Краще всього купити в сільськогосподарському магазині спеціальний грунт для кімнатних рослин. Іноді попадаються спеціальні суміші для гераней. Якщо такої суміші в найближчому магазині не виявиться - зробіть її самі, змішавши в рівних частинах садову землю, торф і пісок. Горщик необхідно поставити ближче до світла. Слідкуйте, щоб температура була оптимальною. Найкраще герань росте при температурі від 18 до 21 ° С. Поливати її потрібно рясно, але не переливати. Підгодовуйте герань регулярно. Влітку це потрібно робити кожен місяць, а взимку можна підгодувати один-два рази за сезон.
3
Коли рослина випустить 6-8 аркушів, отщіпніте верхівку. Це стимулює ріст бічних пагонів, кущ стане більш пишним.
4
Комнатная герань цілком може прикрасити дачу або балкон. Дочекайтеся моменту, коли ви точно будете впевнені, що заморозки не повернуться. Перед тим, як висадити рослини у відкритий грунт, можна провести загартовування. Для цього регулярно відкривайте вікно, біля якого стоїть герань. В цьому випадку герань буде краще почуватися на відкритому повітрі.
5
Зробити з пеларгонії прикраса для своєї дачі можна двома способами. Можна просто винести квіти на вулицю і вкопати їх у землю прямо в горщиках. Ніякої додаткової підготовки ґрунту в цьому випадку не потрібно. Восени ви просто занесете квіти назад у будинок.
6
Але можна і висадити пеларгонії в квітник. Необхідно забезпечити хороший дренаж. Грунт переважніше слабокислая. Герань не можна садити глибше, ніж вона сиділа в горщику, інакше корені можуть загнити. Краще посадити трохи вище. Герань чутлива до змісту азоту в грунті, і за цим треба стежити. Оптимальне співвідношення речовин в добривах для герані - по 5 частин азоту та калію на 10 частин фосфору. Землю необхідно регулярно розпушувати і в квітнику, і в горщику.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4VKLn7kv0wM
Зверніть увагу
Занадто повільне розкладання органічних добрив в грунті може привести до зменшення вмісту азоту в грунті, оскільки він не буде встигати надходити до коріння рослини. Пеларгонію не потрібно обприскувати. Не потребує вона і в миття лістьев.Зімой пеларгонію необхідно поливати помірно. Влітку теж переливати не слід, інакше герань може перестати цвісти.
Корисна порада
Якщо у вас немає маленького горщика для держака, посадіть у великий горщик кілька рослин. Після прищіпки пагони повинні почати рости від кореневища. Якщо цього не сталося і пагони ростуть з пазух листя, їх необхідно видалити. Але можна піти й іншим шляхом - дати їм трохи вирости і прищипнуть.