Як встановити вдома котел.

Опалювальна система - один їх найважливіших компонентів будь-якого житлового будинку . І якщо з багатоквартирними будинку ми особливих питань або складнощів не виникає, оскільки опалення тут централізоване, то система обігріву приватних будинків може викликати певні питання. В першу чергу питання про те, як встановити будинку котел.
Інструкція
1
Нагрівальні котли є центральним елементом всієї автономної системи опалення. Саме вони нагрівають воду і приміщення будинку до необхідних температур. Залежно від особливостей конструкції котли можуть працювати на газовому або електричному живленні. І ці ж властивості визначають особливості їх установки.
2
Найбільшого поширення сьогодні отримали газові котли за рахунок відносної дешевизни природного газу. Вони зручні в експлуатації, досить надійні і дозволяють ефективно нагрівати навіть великі приміщення. Однак установка газових котлів зв'язана з певними труднощами.
3
В першу чергу, як і будь-яке інше газове обладнання, котли повинні встановлюватися фахівцями у відповідності з усіма правилами техніки безпеки. Це не означає, що сам процес установки котла дуже складний. У більшості випадків з ним цілком може впоратися будь-яка розумна людина, уважно вивчив заводську інструкцію. Але справа в тому, що перш ніж котел буде запущений в роботу, він повинен бути прийнятий спеціальною комісією, готової підтвердити дотримання всіх вимог поводження з подібним обладнанням. А без письмового акта про виконання робіт спеціалізованою фірмою і наявності гарантії на експлуатаційне обслуговування мало яка комісія погодиться взяти на себе ризик затвердити до використання самостійно встановлене обладнання.
4
Відповідно до встановлених нормативів газовий котел повинен встановлюватися в окремому приміщенні (найкраще в спеціалізованій котел ьной), яке має власний вихід на вулицю. Особливу увагу в процесі установки слід приділити підключенню котла до димоходу. Якщо котел передбачає ГВС-контур (забезпечення гарячого водопостачання крім обігріву приміщення), то спочатку підключають його вхід на холодну воду, а на виході вже розводка ГВС.
5
Найскладнішим і відповідальним етапом в установці газового котла є під'єднання його до газової магістралі. Виконувати цю роботу можуть тільки фахівці газових служб даного району. Перед першим запуском котла в експлуатацію, проводиться ретельна перевірка тиску в розширювальному бачку і підключення котла до електроживлення через стабілізатор напруги.