Як звалити дерево.

Перед проведенням будівельних робіт на ділянці необхідно спочатку визначити його межі і розчистити його, зваливши непотрібні дерева, видаливши чагарник і пні. Щоб звалити дерево , втім, необхідно володіти певними знаннями та навичками. Якщо ви підійдете до валку дерев відповідально, то зможете вберегти себе від можливих травм і зайвих зусиль.
Вам знадобиться
  • Пила, сокира, мотузка, трос, лом
Інструкція
1
Видалити з ділянки дерева необхідно до початку будівельних робіт. Щоб звалити дерево з товщиною стовбура більше 30 см, має сенс запросити професійного лісоруба. Слід знати, що валити дерево в певному напрямку потрібно, підрубавши або підпилявши його спочатку з того боку, куди воно має впасти, а потім - з протилежного боку.
2
Відомо кілька способів підрубу дерев: прямий, спрощений, вусом, двома рядами. Прямий підруб простий і відносно безпечний. Глибина підрубу при цьому повинна дорівнювати чверті діаметра дерева, а відстань між площинами підрубу повинно дорівнювати приблизно 0,7 діаметра стовбура. Підрубавши дерево , його спилюють. Площину спилювання повинна розташовуватися перпендикулярно осі дерева.
3
У дерев, які сильно нахилені, виробляють підруб вусом з боку нахилу дерева. Глибина підрубу при цьому повинна дорівнювати третини діаметра стовбура.
4
Можлива ситуація, коли площа ділянки або знаходяться на ньому будівлі не дозволяють звалити дерево повністю. В цьому випадку його рубають по частинах.
5
При валці дерев на відстані 30 м від дерева не повинно бути сторонніх людей. Заборонено залишати підрубане і не допіленное до кінця дерево . Чи не валять дерева під час грози або сильного вітру. Якщо в безпосередній близькості від дерева розташована лінія електропередач або зв'язку, то самостійно валити дерево не рекомендується.
6
Зваливши дерево , його очищають від сучків. Починати рубку рекомендується з комля. Сучки складають у окреме місце, адже вони можуть стати в нагоді для господарських потреб.
7
Пни, що залишилися після того, як дерева звалені, обкопують, а коріння при цьому поступово перерубують. Потім за допомогою ломика або металевої труби пні потрібно висмикнути і перекинути. Дуже великі за розміром пні слід корчувати за допомогою трактора. Ще один спосіб позбутися від пнів - випалити їх. Але цю процедуру не рекомендується виконувати любителю.
Необхідність прибрати хоча б одне дерево , незалежно від того, розташоване воно на вашій ділянці або на нічийній території, повинна бути добре аргументована. Просто з примхи вирубати, звалити дерево неможливо.
Інструкція
1
У яких випадках валка дерева можлива? Розглянемо три варіанти: 1. дерево неживе, висохле, в будь-який момент через вітер може впасти і, при падінні, заподіяти шкоду оточуючим; 2. дерево знаходиться під лінією електропередачі або лінією зв'язку і при подальшому зростанні може пошкодити ці комунікації; 3. дерево розташоване в безпосередній близькості до житлових будівель, має велику парусність і тендітну структуру (тополя, каштан). В цьому випадку при шквальному вітрі можливе нанесення ушкоджень сучками і обламаними гілками будовам і людям.
2
У перших двох випадках валку дерева можна здійснити без виконання попередніх робіт. Визначте бажане положення дерева після того, як воно буде свалено.С цього боку на висоті 60-75см від землі зробіть пропив приблизно на? товщини дерева. Сокирою або пилкою, відступивши від пропила на 15-20см вгору, вирубаєте або випиляєте сегмент стовбура до пропила. З протилежного від пропила боку, трохи вище, зробіть ще один пропил докір ствола.Помогіте падінню дерева за допомогою жердини. З його допомогою воздействуйте на стовбур, направляючи його падіння в потрібну сторону. Також це можна зробити за допомогою мотузки, одним кінцем закріпленою на стовбурі дерева якомога вище. За інший її кінець тягніть в сторону бажаного падіння дерева.
3
Після того, як дерево звалено, вже на місці зробіть його розкряжування за допомогою сокири і сучкоріза, тобто відокремте гілки і сучки від стовбура. Розріжте ствол на частини, які потім занурте на транспорт і відвезіть.
4
В третьому випадку, коли дерево розташоване в безпосередній близькості від будівель, видалення його назвати валянням в прямому сенсі цього слова не можна. Для того щоб полегшити цю роботу, зробити її безпечною необхідно оплатити експлуатацію пересувного гідропод'емніка.Работу виконують дві людини, що знаходяться на огородженій перилами майданчику гідропідйомника. Один з допомогою сучкоріза відокремлює сучки від стовбура. Другий, в якості помічника, підтримує ці сучки і надає їм напрямок при падінні вніз.Еслі відрізані сучки масивні, мають велику вагу, то їх прив'язують мотузкою, яка перекинута через вищерозташованих сучок, а інший її кінець опущений на землю. Кілька людей, тримаючись за цей кінець, контролюють швидкість і рух відрізаного сучка.После того, як дерево звільнена від сучків, починайте прибирання ствола. Зверху вниз, невеликими фрагментами ствол розпилюється і спускається вниз падінням під силою власної ваги або з допомогою мотузки.
Корисна порада
При валці дерева з гідропідйомника наявність каски та запобіжного пояса обов'язкові.