Як перевірити оперативну пам'ять на помилки. Як перевірити пам'ять комп'ютера.

Синій «екран смерті» в операційній системі Windows, а також критичні помилки BSOD найчастіше виникають через неполадки з ОЗУ комп'ютера - його оперативної пам'яттю. Що вказує на несправність планки RAM і як протестувати оперативну пам'ять на наявність помилок?
Вам знадобиться
  • - програма Memtest.
Інструкція
1
Для початку варто розібратися, а чи є збої в ОЗУ. Пошкоджена оперативна пам'ять генерує помилки з ключовим словом "memory". Якщо ваш комп'ютер зависає або перезавантажується на синьому екрані - сміливо перевіряйте ОЗУ.
2
Перевірка оперативної пам'яті на помилки здійснюється спеціалізованими автозавантажувані програмами, тобто цими програмами не потрібен запуск Windows, тому ви можете не хвилюватися - черговий збій ОЗУ під час перевірки не відбудеться і програма пропрацює до фінального завершення.
3
Для тестування оперативної пам'яті стандартно застосовується програма Memtest (Memtest 86, Memtest 86+). Зазвичай такого засобу достатньо, щоб дізнатися планку з помилкою і яка саме помилка або несправність в ній міститься.
4
Програму Memtest можна завантажити з офіційного сайту - www.memtest86.com. Програма запакована в ISO-образ, який необхідно встановити на чистий CD, після чого, перезагрузив комп'ютер, в BIOS потрібно встановити першим завантажувальним компонентом дисковод. Після цього програма завантажиться, і ви зможете приступити до діагностики ОЗУ. По закінченню діагностики (а її час залежить від обсягу оперативної пам'яті) програма видасть звіт на екран комп'ютера.
5
Також в останніх операційних системах Microsoft, таких як Windows Vista і Windows 7, існує вбудоване і досить потужний засіб перевірки оперативної пам'яті на наявність помилок. Воно називається Windows Memory Diagnostic. При запуску комп'ютера натисніть клавішу "F8", і ви побачите так зване меню «Додаткових варіантів завантаження». Виберіть «Усунення неполадок Windows», а на новому екрані - в розділі «Засоби» клавішею "Enter" виберіть «Діагностика пам'яті».
Перевірка оперативної пам'яті - процес досить корисний. Особливо це необхідно при появах так званих «Синіх екраном смерті» (BSoD). А допомагає перевірити пам'ять програма Memtest.
Інструкція
1
Ця програма в кожний з блоків пам'яті записує інформацію, а потім її зчитує і перевіряє на наявність помилок. Memtest також становить список поганих блоків ВП в форматі BadRAM. Запустити цю «корисність» можна навіть не маючи працюючої системи, за допомогою власного завантажувача програми.
2
Опишемо процес перевірки оперативної пам'яті програмою Memtest: Завантаження. В інтернеті існує ряд різних збірок і настановних файлів, тому можна заплутатися в тому, що качати. Якщо ви бажаєте зберегти програму на CD, качайте Pre-Compiled Bootable ISO. Якщо ж у ваших намірах записати програму на флешку, то завантажуйте Auto-installer for USB Key.
3
Установка для CD: записуємо витягнутий з завантаженого архіву файл формату iso на диск за допомогою будь-якої програми для запісі.Установка для USB-флешки: запускаємо скачаний exe-файл, встановивши перед цим флешку у відповідний порт, і інсталюємо на неї програму. Якщо на карті у вас є потрібні дані, то їх потрібно звідти вилучити, так як установка Memtest'а видалить з неї всі дані.
4
Діагностика. Вставляємо в комп'ютер диск або флешку, перезавантажуємося, заходимо в BIOS і першим завантажувальним «девайсом» виставляємо диск або флешку. Зберігаємо зміни, виходимо, чекаємо запуску нашої програмки.
5
Відразу ж запуститься тест ОП, тому можете в цей час попити чай або навіть прогулятися на вулиці, адже перевірка всієї оперативної пам'яті комп'ютера може зайняти у вас добру половину дня.
6
Тестування проходить циклічно, тобто кожний з 9 тестів запускається по черзі. Після завершення перевірки внизу екрану висвітиться повідомлення, що оповідає про кінець перевірки ВП. Натиснувши кнопку Esc, ви викличете перезавантаження комп'ютера.
7
Якщо хоча б на одній зі стадій програма знайде якісь помилки, то планку оперативної пам'яті, швидше за все, доведеться змінити в самому найближчому майбутньому.