Як отримати залізо.

Метод прямого виділення заліза - процес отримання заліза відразу з руди (пропустивши етап виплавки чавуну в доменній печі). Результати такого методу отримання заліза (криця, метал в рідкому вигляді і губчасте залізо) застосовуються для виготовлення сталі, застосовувані в хімічній, порошкової металургії, а також в інших областях промисловості. Отримати залізо прямим способом вважається перспективним напрямком у виготовленні чорних металів без застосування коксу.

Способи отримання металу прямим методом відомі багато років. На досвіді були перевірені понад 70 методів, проте лише частина з них застосовується на практиці промислового виробництва.

  1. Виділення губчастого заліза в шахтній печі. Для виділення губчастого заліза збагачують добуту руду і створюють окатиші. Вони проходять по гуркоту в короб шіхтозавалочной системи, потім надходять у піч, яка працює як противоток. Щоб відновити метал з окатишів, додають суміш, що складається з природного та доменного газів, і застосовують конверсію, після якої вона розпадається на водень і вуглекислий газ. В зоні відновлення печі підвищується температура до 11000C, при якій водень і вуглекислий газ доводять залізну руду в котунах до стану твердості губчастого заліза. Така температура дозволяє досягти 95 відсоткового вмісту заліза в котунах. Щоб охолодити залізні окатиші в піч подається повітря. Потім отримані окатиші передають на виплавку сталі в спеціальних електричних плитах.
  2. Відновлення металу в нагрітому до кипіння шарі. Подрібнену руду висипають на решітку, на яку під тиском подається будь відновлюючий газ, включаючи водень. Під високим тиском газу концентрат руди приходить у зважений стан, рухаючись безперервно, утворює «киплячий» шар. Нагрітий до кипіння шар створює сприятливі умови для кращого контакту відновного газу з молекулами оксидів заліза. Витрата газу становить від 600 до 650 м3 на тонну відновленого залізного порошку.
  3. Виділення губчастого заліза в спеціальних тиглях-капсулах. Отримати залізо можна використовую капсули з карбіду кремнію, діаметр і висота яких відповідно рівні 500 мм і 1500 мм. Відновлений метал заліза виділяють у формі товстостінних труб, який очищають і подрібнюють, отримуючи тим самим порошок заліза з концентрацією до 99 відсотків.