Як привчити себе до чистоти.

Якщо квартира перетворилася на суцільне царство хаосу і жаху, начебто заваленої горою немитого посуду раковини і клаптів павутини, звисаючої в кожному затишному куточку, напевно, саме час задуматися про самодисципліну.
Інструкція
1
Будинок, схожий на звалище, характеризує людину не з кращого боку, і вже точно не сприяє гарному настрою. Деяким може здаватися, що завжди підтримувати своє житло в чистоті і стежити за собою складно. Спершу може бути й так, але згодом набагато складніше розбиратися з нескінченним мотлохом, витрачаючи на нього свої сили і нерви.Но, на щастя, ніколи не пізно це виправити Але не варто поспішати. Вирішувати проблему власної неохайності треба поступово, виводячи її на корню. Не дарма існує приказка: «Який будинок - такий і господар». Чистота в домі йде від господаря, тому приведення свого житла в порядок - це, насамперед, приведення в порядок самого себе.
2
Немите руки перед їжею і після їжі, ходіння по дому в вуличному взутті, розкидається де попало одяг та інші шкідливі риси вимагають уваги. Вони повинні негайно припинятися, аж до того, поки не зникнуть остаточно. Паралельно з цим корисно вирощувати в собі корисні звички, які сприятимуть підтримці порядку в межах будинку. Досить скласти графік завдань на день. Наприклад, підмести підлоги, витрусити ковдри на балконі, протерти пил з меблів. Нескладні, загалом, процедури, список яких поповнюється щотижня/місяць. Поступово їх виконання перетворюється на природний процес.
3
Необхідно звертати увагу і на те, як виглядаєш сам. Особиста гігієна стоїть не на останньому місці. Людина, не вміє підтримувати в чистоті своє ж тіло, не зможе утримувати в доглянутому вигляді і своє житло. Зуби повинні чиститися два рази в день (можна і більше). Відвідування ванни заради ґрунтовного миття варто проводити не менше ніж один раз на три дні (якщо надворі не спекотне літо).
4
Гардероб, безумовно, та річ, за яку треба братися всерйоз. Від його стану багато в чому залежить зовнішній вигляд власника. Звичайно, безлад в гардеробі не можна відмітити, не відкривши його, але ж робити це доводиться частенько. Ритися в багатобарвному клубку одягу в безуспішних спробах знайти потрібну майку або штани навряд чи комусь принесе задоволення. Зручне і приємне облаштування гардероба увазі сортування одягу по полицях. На кожну полку доводиться певний тип одягу. В першу чергу, верхній одяг повинна зберігатися окремо від нижньої, тільки потім її саму можна розділяти і розкладати по секціях: легка в одній, тепла в інший, і т.п. Обов'язкові вішалки, без них брюки, сорочки і піджаки завжди будуть м'ятими, а значить вони стануть вимагати обробки праскою всякий раз, коли в них виникне потреба.
5
І, зрозуміло, прання. Неможливо добре виглядати в брудному одязі, вона повинна бути завжди чистою і свіжою. Те ж саме справедливо і для взуття.
6
Виконання вищеперелічених рад дозволить створити той фундамент, який у результаті зробить з нечупари чистьоху або, принаймні, виховає в ньому деяку акуратність. Для додаткової стимуляції самовиховання не зайвим буде вдатися до методу заохочень і покарань (батіг і пряник). Він активно використовується для дітей, а й для дорослих не менш корисний.