Як малювати по клітинам. Малювання по клітинках.

Малювання по клітках - дуже корисне і захоплююче заняття, розвиваюче зорове сприйняття, дрібну моторику рук і увагу. Таке тренування дуже корисна при підготовці дітей до шкільного навчання. Приступаємо до графічного диктанту.
Вам знадобиться
  • Зошит в клітку, олівець, ластик
Інструкція
1
Графічний диктант, тобто малювання зображень по клітинках цілком може запобігти типові труднощі в навчанні дітей образотворчим навичкам. Такі вправи усувають непосидючість, неуважність і формують орфографічну пильність.
2
Малювання по клітинках з успіхом виконують діти віком від 5 до 10 років. Виконуючи завдання графічного диктанту, дитина розширює свій кругозір, вчиться поводитися з зошитом, усвідомлює способи зображення предметів.
3
Існує декілька варіантів виконання графічного диктанту. По-перше, ви можете запропонувати дитині зразок геометричного малюнка. Дається інструкція: повторити точно такий же малюнок в зошиті в клітинку.
4
Другий варіант припускає диктовку послідовності дій. Вказується кількість клітин і напрямки, які повинен викреслити дитина (вгору, вниз, вліво, вправо). Дитина виконує завдання на слух. Після цього результат порівнюється з оригіналом шляхом накладення свого зображення на зразок, наведений у посібнику.
5
Доречно доповнити малювання по клітинках різними скоромовками, загадками і гімнастикою для пальців рук. Таким чином, попутно дитина відпрацьовує правильну і чітку мову, поповнює словниковий запас.
6
Завдання для малювання слід підбирати так, щоб складність їх підвищувалася поступово.
7
Необхідними атрибутами заняття є зошит в клітку, кольорові олівці, ластик. Зошит для початку бажано вибирати у велику клітинку, інакше може перенапружуватися зір. Ластик необхідний для того, щоб дитина швидко міг виправити свою помилку.
8
Враховуйте, що для дитини малювання по клітинках - гра, а не іспит. Тут важливий емоційний настрій дитини і доброзичливе ставлення з вашого боку. На перших порах необхідно допомогти дитині, показати, як правильно виконується те чи інше завдання.
9
Позитивний результат тут же закріплюйте похвалою. Не рекомендується порівнювати малюнки дитини з роботами інших дітей.