Як здати будинок в оренду.

Якщо неправильно здати в оренду будинок, то в подальшому може виникнути багато проблем. При здачі будинок а потрібно скласти договір найму, ретельно перевірити документи наймачів і повідомити в податкову інспекцію, що ви маєте дохід від здачі в оренду зайвої житлоплощі.
Інструкція
1
Здати зайву житлоплощу в оренду можна самостійно або залучити до цього надійне агентство нерухомості. Якщо ви вирішили здавати будинок самі, то потрібно оформити письмовий договір оренди, підписаний обома сторонами і складений у двох примірниках.
2
Краще якщо при складанні та підписанні договору з вашого боку будуть присутні свідки, які поставлять свої реквізити під договором. Для цих цілей можна запросити сусідів.
3
Щоб не виникло проблем, вкажіть в договорі реквізити наймачів, їх номер паспорта, адресу постійної реєстрації. Якщо прописка відсутня, то напишіть останнє місце проживання. Проставте свої реквізити та телефони для зв'язку з вами і з наймачами.
4
Чітко і докладно варто вказати всі умови договору: дату початку оренди та її закінчення, суму орендної плати та умови її внесення, хто буде оплачувати комунальні послуги, світло, газ і телефон.
5
Обов'язково внесіть умови вашого відвідування. У перші три місяці відвідуйте здану житлоплоща не рідше двох-трьох разів на місяць. Розмовляйте з сусідами про поведінку мешканців. Перевіряйте збереження майна. Вкажіть в договорі періодичність ваших відвідувань.
6
Відразу після оформлення договору оренди зверніться до податкової інспекції вашого району. Повідомте, що ви здаєте квартиру і уявіть копію договору оренди. Вам будуть нараховувати прибутковий податок за здачу житла в оренду , який становить 13% від суми оренди.
7
Якщо ви не вважаєте за потрібне уве будинок лять податкові органи, то якщо ним стане відомий факт отримання доходів від оренди, вам випишуть величезний адміністративний штраф і в примусовому порядку змусять сплатити податки.