Як сформувати крону.

Будь-яке декоративна рослина потребує ретельного догляду і формуванні. Особливо це стосується крони. В природі рідко рослина природним шляхом набуває ідеальну форму, а в штучних же умовах це практично неможливо. Тому садівникам припадати формувати крону самостійно, благо це не так важко, як здається.
Інструкція
1
Для таких декоративних рослин як драцена, фікус, грошове дерево (толстянка), лимон регулярна підрізка та прищипивание просто необхідні. В іншому випадку рослина може почати израстается, надмірно витягаючи вгору, давати побічні, «зайві» пагони. Його гілки при цьому втрачають форму і набувають разлохмаченние обриси.
2
Щоб правильно сформувати крону , необхідно враховувати фізіологію рослини і особливості його зростання. Його рослина схильне витягатися вгору, даючи тонкі і слабкі пагони, допоможе метод прищипуванням. Однак тут є свої деякі тонкощі, які треба знати. Щоб прищипнуть рослина правильно, потрібно дочекатися, коли на гілочці з'являться три-чотири пари молодих листя, а між останньою парою здасться нова нирка. Її потрібно буде акуратно видалити (прищипнуть). Найкраще робити це пінцетом або нігтями. Необхідно стежити, щоб при цьому не пошкодити самі листя. Після правильного прищипуванням на гілці з'являться нові нирки - дві або три штуки. І завдяки їм рослина почне гілкуватися.
3
Обрізка, як метод формування крони, застосовується тоді, коли гілки вже значно відросли і частково одерев'яніли. В цьому випадку відповідно до задуму садівника зрізаються верхні кінці занадто довгих гілок на приблизно однаковій відстані. В результаті крона набуває більш акуратний вигляд. До того ж після обрізки рослина починає більш активно давати молоді пагони. Таким чином, крона стає більш густою і щільною.
4
Якщо планується виростити штамбові деревце на високій ніжці, як часто формують цитрусові культури, то для цього потрібно обрізати всі нижні пагони навколо стовбура до певного рівня. Кроні надається форма кулі або злегка витягнутого овалу.
Без втручання садівника крона багатьох плодових дерев набуває недоліки: Голінасті гілок, розламують розвилки, загущення, зайву висоту. За допомогою правильної обрізки можна домогтися невисокою, зручною для догляду крони. Добре сформоване дерево плодоносить більш регулярно, ніж його запущені побратими. Однак початківець садівник повинен пам'ятати, що формування і обрізка плодоносних дерев - це розтягнутий у часі процес і починати його треба з однорічного саджанця.
Вам знадобиться
  • - секатор;
  • - садовий вар.
Інструкція
1
Набутий саджанець (груші, яблуні, персика, сливи або вишні) укоротите так, щоб його висота була близько 70 см. Зробіть секатором зріз якнайближче до нирки. Це стимулює зростання основних скелетних гілок. Протягом літа на стовбурі утворюються кілька досить потужних гілок. Розтяжками і розпірками доможіться максимального кута відходження гілки від стовбура. Чим більше значення кута, тим більше міцність гілки.
2
Навесні другого року виберіть найсильніші скелетні гілки і укоротите їх наполовину. Менш сильні - обріжте на дві третини. Всі зрізи зробіть на нирку, орієнтовану назовні, так втечу зростатиме в потрібному напрямку. Акуратно замажте великі зрізи варом. Наприкінці другого року на кожній скелетної гілці утворюються по парі сильних приростів - це гілки другого порядку.
3
Навесні третього року укоротите гілки другого порядку на половину річного приросту. Решта слабші пагони всередині крони ображати на 4 нирки, для отримання обростаючих гілочок. Всі непотрібні, криві, що переплітаються і неправильно ростуть прирости, видаліть. Не чіпайте тільки однорічні гілочки по периферії. Після таких операцій на гілках почнеться масова закладка квіткових бруньок, і дерево готуватиметься до плодоношення.
4
Четвертий рік в формуванні крони дерева найскладніший, т.к. садівник приступає до обрізку провідників - основних скелетних гілок. Не слід обрізати ці гілки якщо: - гілка сильна; - провідник зростає із зовнішнього боку крони; - гілка здорова і не пошкоджена; - на провіднику багато бічних веточек.Еслі обрана гілка не підходить під ці чотири пункти, то обріжте її приблизно наполовину або на дві третини. Дрібні внутрішні гілочки укоротите на 4 нирки.
5
Навесні п'ятого року у дерева має бути сформована потужна розвинена крона. Якщо зростання пагонів залишається сильним, обрізку можна припинити. У вас вийде нізкоштамбовое дерево з правильною кроною.
Зверніть увагу
Не допускайте розвилок на дереві (малого відходження кута гілки). Вчасно відгинайте або повністю (на кільце) вирізайте ці пагони.
Корисна порада
Якщо провідник в скелетної гілки раптом ослаб або загинув, сформуйте йому заміну з найближчої сильної гілки. Якщо потрібно, підтягніть або прібінтуйте цю гілку, щоб домогтися правильного напрямку росту.