Як побудувати каток.

Катання на ковзанці - улюблена забава не тільки дітей, а й дорослих. Відвідувати палаци спорту не дуже зручно, а на ковзанках, на яких тренуються спортсмени, не завжди є вільний час. Побудувати льодове розвага можна у дворі власного будинку. Для будівництва не потрібно ні особливих інструментів, ні навичок. А скільки позитивних емоцій від простої російської забави - не передати словами.
Вам знадобиться
  • - Широка снігова лопата;
  • - Штикова лопата;
  • - Холодна вода.
Інструкція
1
Виберіть рівну великий майданчик. Сніг розчистите, але не до самої землі. А ось нерівності, що не усунулися при розчищенні, зачистите багнетною лопатою. Чим рівніше вийде ділянка для катка, тим рівніше буде крижане покриття.
2
Залийте холодною водою підготовлене заздалегідь місце. Можете поливати зі шланга або звичайним відром. Після першого поливания зачекайте кілька годин, хоча іноді потрібно більше часу. Все залежить від температурного режиму. Пролийте ще на кілька разів.
3
Після того як утворився досить товстий шар льоду, огляньте свій твір. Якщо є поглиблення - долийте в них води, а якщо горбки, то акуратно приберіть їх гострої лопатою. Падати на нерівний лід дуже боляче. Коли ж він схожий з дзеркальним покриттям, падіння пом'якшується.
4
Залишилося надіти відповідні за розміром ковзани, зашнурувати і відправитися розважатися. Катання на свіжому морозному повітрі позитивно позначається на здоров'ї і володіє закаливающим ефектом. Якщо ви не вмієте кататися, надіньте шолом і наколінники і вчіться. Молодь на такому ковзанці може влаштовувати цілі хокейні баталії.
Корисна порада
Якщо ви задумали побудувати каток ще з літа, зробіть огородження навколо. Вкопати стовпи і з'єднайте їх дерев'яними брусками, на які набийте штакетіни. Катаючись на льоду, ви можете триматися за парканчик руками. Взимку ж огорожу не зробити через промерзання ґрунту.
Каток - це рівна крижана поверхня із природного або штучного льоду, пристосована для катання на ковзанах. Якщо з вашим дачним будиночком знаходиться рівний майданчик, зробіть власний каток.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - сніг;
  • - вода;
  • - шланг.
Інструкція
1
Перед тим як почати роботу, розмітьте необхідні кордону заливається ділянки. Утрамбуйте і вирівняйте площа поверхні для катка.
2
Підготуйте підставу з укоченого снігу. Воно має бути товщиною 5 см. Сніг трамбують до стану, коли ви зможете ходити, не провалюючись. Можете трамбувати ручним садовим катком. Вибоїни на ділянці закладіть сирим снігом.
3
По периметру зробіть бортик висотою від 7 до 10 см. Робіть його із землі або з снігу. Сніговий валик облийте водою. Бортик не дозволить стікати воді і забезпечить рівну поверхню льоду при заливці.
4
За кордоном катка залиште вільний простір шириною 2 метри по периметру, куди під час прибирання будете звалювати сніг. Після промерзання грунту на 5 см починайте заливку. Робіть це в безвітряну і ясну погоду при температурі повітря не більше 5 градусів.
5
Якщо маєте доступ до водопроводу, заливку проводите за допомогою гумових шлангів, який має наконечник з розпилювачем. Шланг повинен вільно діставати до будь-якого місця майданчика. Користуючись розпилювачем, ви отримаєте однорідну структуру льоду. І навпаки, при заливці суцільний струменем лід вийде шаруватий.
6
Шланг тримайте під кутом 30 градусів до заливається майданчику. При відсутності розпилювача - 35 градусів. Вода повинна падати з висоти 1,5 метра у вигляді дощу, тоді вона не розмиє лід.
7
Поливання починайте з дальньої сторони катка. Поступово відступаючи, стежте за тим, щоб не було ділянок, що не залитих водою. Поливайте безперервно віялом, щоб поверхня була рівною. Заливку виробляєте по колу стоячи спиною до вітру. Утворилися на поверхні отвори забивайте мокрим снігом.
8
Щоразу заливайте весь майданчик рівномірним шаром. До наступного поливу переходите тільки тоді, коли вода від попередньої заливки замерзне.
9
Поверхность катка регулярно очищайте від снігу. При необхідності доливайте воду. Що з'явилися тріщини заливайте тільки холодною водою.