Як дізнатися модель материнки.

Модель материнки зазвичай потрібно дізнатися для того, щоб встановити які-небудь драйвера, або коли потрібно купити новий процесор (або інші компоненти), щоб знати, чи сумісний він з даною материнською платою . Існує кілька способів визначення моделі, зараз перерахуємо їх.
Вам знадобиться
  • - викрутка
  • - програми
Інструкція
1
Перший спосіб: найрадикальніший, найнадійніший - це просто розкрити системний блок і подивитися назва моделі на самій материнській платі. Зараз практично всі виробники наносять назва моделі прямо на плату або приклеюють наклейку з даними про модель. Плюс такого способу в тому, що ви будете точно знати свою модель. Правда, мінус теж є - неможливість використовувати цей метод, якщо на блоці ще стоять пломби, та й не кожен користувач знайде назву.
2
Другий спосіб: більш легкий, але теж вимагає невеликих пізнань. Модель материнської плати можна подивитися при запуску комп'ютера, коли йде тест системи, так званий POST. Назва буде написано в верхній частині екрану. Щоб встигнути записати його, можна натиснути кнопку «Pause» на клавіатурі, коли з'явиться вікно POST. Плюс такого методу - точність визначення моделі материнської плати. Мінус - не все комп'ютери підтримують такий метод.
3
Третій, найбільш легкий у використанні метод: якщо попередні способи вам не підходять з яких-небудь причин, то вам точно сподобається цей. Існують спеціальні утиліти (програми) для визначення всього обладнання, встановленого на вашому комп'ютері, в тому числі, вони можуть розпізнати навіть зовнішній жорсткий диск, який підключений через USB, а також, вони аналізують і видають інформацію про програмну начинку вашого ПК. Ось деякі такі програми: Everest, AIDA, SiS. Програми є платними, але, на щастя, існують спеціальні безкоштовні версії, які трохи урізані в функціоналі. Плюс такого способу визначення моделі материнської плати: легкість - кожен зможе знайти, завантажити або купити, а потім встановити на комп'ютер, програми підтримують російську мову, так що, навіть маленькій дівчинці буде зрозуміло, як і де дивитися певний параметр. Мінус такого способу: все б було добре, але такі програми часто видають неправильні результати, причому не тільки по визначенню моделі материнської плати, але і за іншими параметрами, наприклад, показують неправильну температуру процесора і ін.
Корисна порада
Висновок: якщо немає програми, щоб подивитися модель, то найнадійнішим способом дізнатися її буде перший спосіб - прочитати на самій платі.