Як провести день народження підлітка вдома. Як провести день народження вдома з 4 людми.

Сучасні підлітки воліють святкувати дні народження не будинку з татом і мамою, а з друзями де-небудь в кафе або, що цілком можливо, на чиїйсь орендованій квартирі. Підліткам потрібна свобода, хай і уявна, але якщо ви вирішили заманити своє підростаюче чадо додому в день його народження , вам доведеться попітніти.
Інструкція
1
По-перше, проведіть попередню виховну роботу, підготуйте людину до думки, що вам би хотілося відсвяткувати його день народження будинку. Звичайно, підлітки бувають різні, багато хто із задоволенням погодяться на це. Але якщо ваше чадо категорично проти, спробуйте переконати його в тому, що все вийде, що навіть при наявності в квартирі тата, мами і собаки (а може, і бабуся приїде) його свято можна буде провести з блиском. Власноруч запросіть друзів підлітка до вас на свято і пообіцяйте імениннику, що якщо щось піде не так, він зможе сам провести свій день народження так, як йому заманеться.
2
Свято будинку - це завжди чимала відповідальність. Якщо ви вирішуєте провести день народження свого сина чи дочки будинку, будьте готові до несподіваного повороту подій і до маси наслідків, не завжди сприятливих. Квартиру потрібно обставити так, щоб вашим численним неспокійним гостям було вільно. Приберіть подалі все, що вони зможуть зламати або розбити. Залучіть і свого іменинника, запитайте його, який би він вибрав формат свята, яким він хоче бачити свій день народження . Будьте уважні до його побажань, щоб у нього не було відчуття, що свято ви влаштовуєте для себе, а не для нього.
3
Особливу увагу побажанням підлітка приділіть, коли станете оформляти квартиру або будинок до свята. У сина або дочки вже формується смак, і вашому юному імениннику напевно не захочеться, щоб вид вашої квартири зганьбив його в очах однолітків. У підростаючого покоління свої смаки, про які ви, можливо, і не знаєте. Раптом ваше чадо не хоче, щоб ви вивішували по всіх стінок його немовлятські фотографії, де він без трусиків: якими б милими ці фото не здавалися вам, вашої дитини вони можуть тільки образити і принизити в очах його друзів.
4
Залучіть іменинника і до складання плану свята. Які конкурси він хоче влаштувати? Які ігри знає? Надайте чаду вирішувати, які розваги він заготовить для друзів, адже ніхто не знає їх так само добре, як він сам, а ви й гадки не маєте, що їм подобається. Нехай, якщо що, він звертається до вас за підручним матеріалом, питає дозволу, чи можна йому користуватися комп'ютером на час вечора (якщо у нього ще немає свого ноутбука). Дайте йому волю, і він сам швидко зрозуміє, яким буде його день народження будинку.
5
Коли веселощі почнеться, обмежте своє перебування на очах у гостей. Пам'ятайте, що підлітки - це вже не діти. Коли діти маленькі, їх день народження - це спільне свято. Коли вони підростають, день народження стає їх власним святом. Свикнітесь з думкою, що ваше чадо поступово починає віддалятися від вас, і надайте йому деяку свободу. Знаходитесь на відстані, але в межах досяжності. Наприклад, приділіть під святкування одну кімнату, а самі розташуйтеся в інший, або підіть до сусідів, іноді навідуючись і перевіряючи, чи все в будинку в порядку. Нехай підліток бачить, що він ще не зовсім великий, що поки що йому потрібно звітувати перед дорослими.