Як здати аналізи на гормони щитовидної залози. на Які гормони здати аналіз щоб дізнатися чи є гіпотиреоз.

Необхідною умовою для гармонійного розвитку і функціонування організму людини є нормальний рівень гормонів щитовидної залози . Вони впливають на ріст і диференціювання тканин в організмі, на обмінні процеси, стимулюють синтез білка і впливають на формування репродуктивної сфери (статевий розвиток, менструальна функція, овуляція). Освіта гормонів щитовидної залози залежить від надходження йоду в організм людини.
Інструкція
1
Для діагностики захворювань, пов'язаних з гормонами щитовидної залози , визначають в крові загальний Т3 (трийодтиронін загальний), загальний Т4 (тироксин загальний), вільний Т3 (трийодтиронін вільний), вільний Т4 (тироксин вільний). Так наприклад, при гіпотиреозі спостерігається зниження функції щитовидної залози , в крові ми спостерігаємо підвищення рівня тиреотропного гормону (ТТГ), низькі цифри вільного тироксину (Т4), загального тироксину (Т4) і загального трийодтироніну. Про недостатній функції гіпоталамуса і гіпофіза при гіпотиреозі каже зниження рівня ТТГ (тиреотропного гормону). При гіпертиреозі спостерігається зниження концентрації ТТГ. При тиреотоксикозі Т4 (вільний тироксин) може залишатися в межах норми, а от визначення трийодтироніну вільного (Т3) буде дуже інформативним, спостерігається підвищення його концентрації в крові.
2
Подивитися функціональний стан щитовидної залози можна за допомогою аналізу крові на гормони. Дослідження проводиться натщесерце, здійснюється забір крові з вени. Необхідно припинити прийом йодовмісних лікарських препаратів за 3 дні до проведення дослідження. Виключити прийом гормонів щитовидної залози за 7 днів до проведення процедури дослідження. Попередньо рекомендується, у разі лікування гормонами щитовидної залози , проконсультуватися з ендокринологом для можливого скасування йодовмісних препаратів. Необхідно обмежити фізичні навантаження, уникати психоемоційних стресів, виключити прийом алкоголю і куріння.
3
На закінчення, виданому в діагностичному центрі, будуть вказані значення показників усіх гормонів щитовидної залози : норма для Т3 у чоловіків і жінок становить 1,8- 4,2 пг/мл; вільний Т3 - 1,8-4,2 пг/мл; загальний Т4 (тироксин) - 4,5-10,9 мкг/дл; Т4 вільний (вільний тироксин) - 0,8-1,3нг/дл; ТТГ (тиреотропний гормон) - 0,35-5,5мкМЕ/мл.