Як гальмувати мотоцикл. Як гальмувати двигуном на мотоциклі.

Правильне гальмування на мотоциклі - запорука безпеки не тільки мотоцикліста, а й інших учасників руху. Існують різні способи скидання швидкості, кожен з яких необхідно використовувати в залежності від ситуації.
Вам знадобиться
  • - мотоцикл
Інструкція
1
Існує чотири види гальмування на мотоциклі : повне, робоче, стояночное і екстрене. Кожен з цих видів гальмування призначений для конкретної ситуації і транспортного засобу. Повне гальмування - до абсолютної зупинки, робочий - для зниження швидкості в процесі водіння, стояночное - для утримання рівноваги тривісних мотоциклів на схилах, екстрене - для негайної і повної зупинки мотоцикла. Залежно від виду гальмування використовують один з трьох способів зупинки мотоцикла: двигуном, гальмами і комбінований.
2
Гальмування двигуном часто вважається першою фазою всього процесу скидання швидкості мотоцикла, однак насправді складно придумати кращий варіант зупинки ТЗ в умовах слизької дороги, поступового уповільнення або руху на довгому схилі. На початку такого гальмування потрібно скинути педаль "газ", не відпускаючи зчеплення. Після цього необхідно плавно переходити на більш низькі передачі з повним вижимом педалі зчеплення. Даний спосіб є найпростішим і безпечним варіантом зупинки мотоцикла, однак він не підходить для руху в межах міста і для екстреного гальмування.
3
Інший варіант зупинки мотоцикла - гальмування ручним і ножним гальмом. Починати такий тип гальмування бажано з невеликого випередження роботи задньої гальмівної системи, включаючи ручне гальмо через 1-2 секунди після вижиму педалі гальма. Щоб не перевернутися в процесі гальмування, важливо враховувати перерозподіл мас на колеса, а отже, ні в якому разі не можна повністю блокувати колеса (особливо переднє!). Педаль гальма необхідно натискати поступово, не даючи пріоритет передніх гальм.
4
Для гальмування на крутих спусках, а також для різкого скидання швидкості ідеально підходить комбінований спосіб гальмування. Суть даного способу зводиться до того, що гальмуючий момент двигуна поєднується з гальмуванням колесами, в результаті чого і відбувається плавне, але досить швидке зниження швидкості. Для початку необхідно відпустити газ і, не відпускаючи педаль зчеплення, скидати оберти двигуна. Паралельно з цим необхідно задіяти спочатку педаль гальма, а через півсекунди систему ручного гальма. Для більш ефективного гальмування варто зробити скидання швидкості переривчастим, чергуючи звільнення і включення системи заднього гальма.
Зверніть увагу
Мотоцикл вважається одним з найскладніших транспортних засобів, незважаючи на те, що для управління ним достатньо мати категорію прав А. Подібну думку пов'язано з тим, що мотоцикл - нестійкий вид особистого автотранспорту, а значить, будь-який маневр, який вважається простим на автомобілі, може стати небезпечним і навіть смертельним для мотоцикліста. Одним з таких маневрів є гальмування - найважливіший етап навчання водінню, - який залежить не тільки від умінь і навичок мотоцикліста, але і від безлічі інших чинників: стану дорожнього покриття, погоди, завантаженості транспортної магістралі.