Як провести свято в родині.

Свято - це не тільки походи по кафе і ресторанам, які так люблять сьогодні. Можна влаштувати відмінний свято вдома, в колі рідних і друзів, і зробити його ще більш цікавим і веселим. Звичайно, доведеться постаратися, так як за вас ніхто нічого робити не стане. Але зате витрачені зусилля з лишком відшкодуються, коли ви будете проводжати задоволених і вдячних гостей.
Інструкція
1
По-перше, виберіть свято, яке можна було б зустрічати вдома. Швидше за все, ви не наважитесь на домашнє святкування дня прикордонника або дня ВДВ. Найкраще підходять усім відомі, всім підходящі свята: Новий рік, день народження, Різдво, Великдень чи такі, коли одна група людей може привітати іншу: 8 березня, 23 лютого. Навіть такий серйозний і трохи сумне свято, як 9 травня, можна гідно відсвяткувати вдома і ще раз віддячити ветеранів, якщо такі залишилися у вашій родині.
2
Другий крок - складання докладного сценарію свята. Сюди включіть всі дрібні деталі, всю роботу, яка буде виконана до приходу гостей і після їх відходу. Не забудьте про приготування їжі і заздалегідь розподіліть, хто буде що готувати. Урізноманітніть стіл якимись особливими стравами, підберіть рецепти в інтернеті. Наприклад, на 9 травня можна приготувати солдатську кашу. Особливо приділіть увагу алкоголю: він нізащо не повинен перевищувати розумну норму, якщо ви не хочете, щоб свято перетворилося на пиятику, або якщо на святі будуть діти. В останньому випадку можна взагалі заявити, що свято буде проводитися без алкогольних напоїв.
3
Заздалегідь підготуйте реквізит, який знадобиться вам для проведення свята. Напевно ви будете влаштовувати різні конкурси, і їх учасникам, цілком можливо, знадобляться шматки тканини, щоб спорудити з них костюм, може придатися ватман, клей, та що завгодно. Порадившись з довіреними особами, які конкурси та ігри ви будете проводити, і які матеріали вам для цього знадобляться. Заздалегідь зверніть увагу на телевізійну програму: напевно комусь із гостей прийде в голову включити телевізор, а якщо передача відповідає святу (наприклад, концерт військового хору з оркестром в День Перемоги), то чому б і не подивитися її всім разом?
4
Приберіть квартиру (на це особливої вказівки, в общем-то, і не потрібно) і організуйте простір так, щоб можна було розмістити всіх тих гостей, які прийдуть. На всякий випадок наберіть стільців з запасом, навіть якщо не впевнені, що всі запрошені вшанують вас своєю присутністю. Розставте меблі так, щоб було достатньо вільного місця, особливо якщо ви запрошуєте багато людей і розраховуєте провести рухливі конкурси. Прикрасьте приміщення відповідно до духом свята, наприклад, якщо це день народження одного з членів сім'ї, то зробіть стінгазету, наклеївши на неї фотографії іменинника, зроблені в різні періоди його життя.
5
Будьте імпровізатором! Домашнє свято - це не конвеєр, по якому кожну хвилину їде безліч однакових тістечок. Якщо щось йде не так, ні за що не оголошуйте гостям, а використовуйте всю свою кмітливість, щоб скорчити хорошу міну при поганій грі. Дайте волю своєї творчості. Частина відповідальності перекладіть на плечі членів сім'ї, в кінці кінців, ви ж не єдиний організатор. Дозволяйте гостям проявляти ініціативу: якщо комусь прийде в голову розповідати армійські анекдоти, не переривайте його, стежте тільки, щоб анекдоти ці були вульгарними, і зверніть увагу ініціатора на присутність дітей. Веселіться, але будьте обережні. Щасливих свят!