Як виїхати в сша працювати. Як працюють в сша.

Незважаючи на всі фінансові та енергетичні кризи, Сполучені Штати сьогодні - одна з найбільш привабливих країн для імміграції. Безліч людей шукає можливості виїхати в США працювати, вчитися або просто пожити. Однак як і будь-яка інша розвинена країна, Сполучені Штати дуже уважно стежать за потоком іммігрантів. Тому для того щоб отримати можливість працювати в цій країні, доведеться потрудитися.
Інструкція
1
Перш за все необхідно добре собі уявляти, які існують шляхи для отримання легальної роботи в Штатах. За американським законодавством іноземцю, бажаючому жити і працювати в Сполучених Штатах тривалий час, потрібні три головних документа: віза, дозвіл на перебування в країні і дозвіл на роботу. Важливо не плутати візу і дозвіл на перебування в країні - це зовсім різні документи, що дають різні права. Віза дозволяє тільки в'їхати в країну з певною метою (туризм, навчання, бізнес, шлюб і т.п.). Залежно від свого типу віза видається строком від кількох місяців до двох років.
2
Дозвіл на перебування в країні дозволяє легально перебувати на території США протягом певного періоду. Після закінчення зазначеного терміну, людина вважається нелегалом, якщо дозвіл не було продовжено. Дозвіл на роботу дозволяє офіційно займатися трудовою діяльністю і отримувати заробітну плату від роботодавця.
3
Отримати дозвіл на роботу в США можна двома шляхами: за рахунок уже наявного роботодавця або самостійно. У першому випадку роботодавець, з яким у вас вже існує угода, і який готовий взяти вас на роботу, сам подає необхідну прохання і пакет документів в імміграційну службу, щоб отримати право запросити в США необхідного йому працівника-іноземця . У другому випадку ви спочатку приїжджаєте в країну, потім самостійно шукаєте можливе робоче місце і оформляєте дозвіл на роботу. Важливо знати, що в Сполучених Штатах існують спеціальні квоти на ряд професій. Тобто люди з відповідною освітою та професійним досвідом можуть претендувати на отримання дозволу на в'їзд і роботу ще в рідній країні просто звернувшись до посольства. До цих професій належать програмісти, медсестри і деякі інші.
4
Виїхати на роботу в Сполучені Штати можна і по одній з державних програм. Зокрема програма обміну Work & Travel дозволяє знайти тимчасову роботу в США і виїхати на короткий час. Не менш зручний варіант для молодих людей - можливість виїхати за однією з навчальних програм, а під час перебування в статусі студента, знайти робоче місце, що дозволяє отримати дозвіл на роботу і Greencard, тобто вид на проживання.
Росіяни можуть відвідувати Сполучені Штати тільки з візою. Однак далеко не кожна віза дає можливість працевлаштуватися. Тому людині, яка хоче працювати в США, необхідно спочатку отримати на це дозвіл.
Інструкція
1
Виберіть підходящий для вас тип візи. Якщо основна мета для вас - це робота і ви вже знайшли компанію, готову вас прийняти, оформляйте робочу візу. Тип цієї візи - H, L, O або R - залежить від сфери вашої діяльності. Для студентів найкраще оформити навчальну візу, яка дає можливість працювати, але тільки на неповний день. Спеціальні візи існують також для стажистів і для домашньої прислуги, що приїжджає в США разом з роботодавцями. Для подружжя громадян США також існує спеціальна віза, яка дає право на роботу.
2
Якщо ви студент і поки не можете знайти постійну роботу в США, прийміть участь в програмі Work and Travel. Вона дозволяє вивчати мову в США і працювати протягом року. З 2014 року з'явилися і спеціальні короткострокові візи для таких програм. Однак майте на увазі, що за умовами програми вам через рік потрібно буде повернутися в Росію.
3
Візьміть участь в розіграші Грін Кард - постійного виду на проживання в США. Для цього ви повинні мати як мінімум середню освіту, також бажаний досвід роботи не менше 2 років за останні 5 років. Реєстрація для участі в лотереї проводиться тільки на офіційному сайті уряду США - участь посередників у лотереї не допускається. Врахуйте, оскільки мається на увазі лотерея, отримання карти вам не гарантоване. До того ж, вірогідність перемоги залежить ще і від країни проживання - чим більше з неї подається заявок, тим менше шанс отримати карту.
4
Після вибору підходящої для вас візової програми подайте документи в посольство США. Конкретний список паперів залежить від вашої візи. Наприклад, для подружньої візи потрібно довести реальність шлюбних відносин, а також те, що у партнера-американця достатньо коштів на утримання сім'ї. Студент повинен буде пред'явити документи про запис до університету, а також достатня кількість коштів на банківському рахунку. Від одержувача робочої візи буде потрібно підписаний контракт або офіційно оформлена заява від роботодавця з бажанням прийняти конкретної людини на роботу.