Як зробити банну піч ? Як прочистити залізну банну піч.

Баня - відмінне місце для відпочинку і розслаблення після напруженої трудової тижня. Неможливо уявити баню без печі. Кладка печі-кам'янки для лазні має свої особливості і відрізняється від спорудження звичайної печі для дому. Такі відмінності визначаються особливими умовами, в яких працюватиме кам'янка. Перш ніж приступити до будівництва лазні, вам необхідно визначитися з конструкцією печі.
Інструкція
1
Відмінні особливості кам'янки в тому, що вона, як правило, топиться істотно довше, ніж звичайна піч - іноді до чотирьох годин і більше. До всього іншого, банная піч працює в умовах високої вологості і при впливі на цеглу пара.
2
Слід мати на увазі, що іноді в спеціальній літературі зустрічаються конструкції кам'янок, викладених без футеровки топливника. Таке рішення не може бути визнано хорошим, оскільки цегла швидко почне руйнуватися під вплив вологості.
3
Футеровані стінки топливника банної печі слід шамотною цеглою, а на футеровку укладати колосники (вони будуть опорою для каменів). До недоліків колосників можна віднести те, що під тиском і при нагріванні колосники можуть прогинатися і вимагають заміни.
4
Стінки банної печі схильні до дії з боку завантажених в піч каменів. Камені при нагріванні розширюються і можуть розірвати кладку. Тому укладати камені потрібно акуратно, залишаючи зазори між ними. Це зменшить навантаження на стінки. Кращий вид каменів - ті, що використовуються для влаштування мостових. Укладати їх рекомендується в шаховому порядку.
5
Важливим питанням, яке слід також враховувати, є наявність в печі так званих димооборотов, які багато в чому визначають ефективність банної печі. Нерідко зустрічаються прямоточні кам'янки з прямим димоходом над камерою для каменів. Такий варіант, однак, не сприяє якісному нагріванню каменів і самої печі. Піч доводиться топити довше, при цьому, природно, збільшується витрата дров. І остигає така піч швидше.
6
Якщо ви всерйоз взялися за конструювання й будівлю лазні, то підійдіть дуже відповідально до кладки печі для неї. Існує думка, що каменку скласти набагато простіше, ніж опалювально-варильну піч для будинку. Але така думка слід визнати помилковим. Кладка банної печі - справа дуже відповідальна і вимагає високої кваліфікації пічника. Сумніваєтеся у своїх силах - звертайтеся до професіоналів.