Як порахувати обсяг акваріума. саморобний клей акваріум.

Обсяг вашого акваріума - це відправна точка для десятка обчислень. Від обсягу залежить вид і кількість риб і рослин, характеристики фільтра і обігрівача, дозування ліків і добрив, необхідних для успішного функціонування вашої домашньої екосистеми. Як часто акваріумісти орієнтуються на цифру, вказану в заводських характеристиках резервуара і помиляються, часом непоправно для своїх вихованців. Якщо ви хочете перетворити свій акваріум в даний підводне царство, почати доведеться з математики.
Вам знадобиться
  • - рулетка
  • - олівець і папір
  • - калькулятор
Інструкція
1
Якщо ваш акваріум являє собою паралелограм, вам потрібно виміряти його ширину, глибину і довжину зовні і записати ці значення.
2
Тепер вам належить обчислити внутрішні розміри. Для цього виміряйте товщину стінки резервуара, помножте на два і віднімайте отриману цифру з кожного виміру. Наприклад, товщина стінки акваріума 0,5 сантиметра. Вам потрібно відняти сантиметр із зовнішнього довжини, щоб знайти внутрішню довжину.
3
Переведіть сантиметри в метри і розрахуйте обсяг акваріума , використовуючи внутрішні виміру. Помножте довжину на ширину і висоту, і ви отримаєте обсяг в кубічних метрах.
4
Тепер переведіть кубічні метри в літри. В одному кубічному метрі одна тисяча літрів.
5
Візьмемо стандартний 50 літровий акваріум з товщиною стінок в 0,5 сантиметрів і наступними зовнішніми розмірами 54х27х35 сантиметрів. Його внутрішні розміри будуть рівні 53х26х34сантіметра. З кожного виміру ми відняли 1 сантиметр, товщину стінки акваріума , помножену на два. Його обсяг в кубічних метрах складе 0,54 х 0,26 х 0,35 = 0,0491 сантиметр або 49 літрів.
6
Здавалося б, різниця в 1 літр не так істотна, але цей обсяг відповідає кількості води, налитому в акваріум до самих країв і тільки в тому випадку, якщо в резервуарі більше нічого немає. Якщо ми не доливаємо води до краю акваріума на 3 сантиметри, то в ньому води ще на 0,5 літра менше. Як ми це дізналися? Помноживши площа дна на висоту від поверхні води до краю акваріума , тобто 0,54х0,29х0,03 і перевівши отриману цифру - 0,0042 - з кубічних сантиметрів в літри.
7
Тепер можна відняти близько літра води на обсяг займаний фільтром і нагрівачем. І десь 0,5 літра на корчі або інші декоративні прикраси. І не забудьте про водорості. Але ж є ще грунт! 2 сантиметри базальтової крихти займуть близько 0,8 літра від загального обсягу. Таким чином, ваш 50 літровий акваріум насправді вміщує близько 47 літрів. І чим більше акваріум, тим більше помітне різниця між заявленим обсягом і реальним.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZrH57dVTo6E
Зверніть увагу
Якщо ви хочете досягти ідеальної точності в обчисленнях, варто пам'ятати про те, що питома вага базальтової крихти, кварцу, річкового піску - різний.
Корисна порада
В мережі існує велика кількість посилань на різні акваріумні калькулятори онлайн. Вони дозволяють обчислити об'єм вашого акваріума і вага необхідного для його правильного функціонування грунту.
Акваріум в будинку - це не тільки дуже красиво. Доведено, що спостереження за підводним життям заспокоює нерви, покращує настрій і упорядковує думки. Але для того, щоб підводне життя не тільки виглядала гармонійно, але і не доставляла незручності підводним жителям, необхідно створити для них комфортні умови, а саме правильно вибрати розмір акваріума .
Вам знадобиться
  • калькулятор чи вміння рахувати в умі, акваріумні декорації і грунт, рибки
Інструкція
1
Для початку гарненько подумайте, яких рибок ви плануєте розмістити в акваріумі. У ньому не повинно бути дуже тісно, інакше неминучі внутрішні війни і, як наслідок, загибель мешканців. А це не те, для чого ви хочете поставити акваріум. Тому необхідно знати, який обсяг внутрішнього простору вимагає та чи інша особь.Как правило, мирна рибка середнього розміру (5-8 см) вимагає 10-15 літрів. Відповідно, чим більше рибка і чим вона агресивніше, тим більше їй потрібно місця, щоб мирно уживатися з сусідами.
2
Визначтеся, які внутрішні декорації ви хочете розмістити, які рослини в який грунт посадіте.Нельзя забувати про те, що декорації, рослини і грунт займають певний обсяг внутрішнього простору акваріума. Товщина шару грунту залежить від розміру його частинок і коливається від 3 до 8 сантиметрів. Тобто чим крупніше частинки, тим товщі повинен бути шар грунту в акваріумі. Фон також може бути об'ємним (хоча частіше це не так), тому не забудьте врахувати і це.
3
З урахуванням всіх обраних позицій розрахуйте, акваріум якого обсягу вам необхідний. Як правило, в магазинах вже зазначений обсяг, і при покупці ви будете знати точно, чи підійде вам той чи інший акваріум. Але якщо ви не знаєте точно обсяг даного конкретного акваріума, його можна розрахувати за формулою. Для цього необхідно перемножити довжину, глибину і висоту акваріума в сантиметрах. Ми отримаємо обсяг в сантиметрах кубічних. Цю величину потрібно помножити на 0,001, щоб отримати літри. Вибравши правильний акваріум ви зможете створити красивий куточок у власному будинку і забезпечити радісну щасливе життя його мешканцям.