Як зрівняти хімічне рівняння.

Як недивна природа для людини: взимку вона огортає землю сніговим пуховою ковдрою, навесні - розкриває, немов пластівці поп корну, все живе, влітку - бушує буйством фарб, восени підпалює рудим вогнем рослини ... І тільки якщо вдуматися і придивитися, можна побачити, що стоять за всіма цими настільки звичними змінами складні фізичні процеси і хімічні реакції. А щоб досліджувати все живе, необхідно вміти вирішувати хімічні рівняння. Основною вимогою при зрівнюванні хімічних рівнянь - знання закону збереження кількості речовини: 1) кількість речовини до реакції дорівнює кількості речовини після реакції; 2) загальна кількість речовини до реакції дорівнює загальній кількості речовини після реакції.
Інструкція
1
Щоб зрівняти хімічний "приклад" необхідно виконати декілька шагов.Запісать рівняння реакції в загальному вигляді. Для цього невідомі коефіцієнти перед формулами речовин позначити буквами латинського алфавіту (х, y, z, t і тд). Нехай потрібно зрівняти реакцію сполуки водню і кисню, в результаті якої вийде вода. Перед молекулами водню, кисню та води поставити латинські букви (x, y, z) - коефіцієнти.
2
Для кожного елемента на основі матеріального балансу скласти математичні рівняння і отримати систему рівнянь. В зазначеному прикладі для водню зліва взяти 2х, так як у нього є індекс "2", справа - 2z, адже у нього теж є індекс "2"., Виходить 2x = 2z, звідси, x = z. Для кисню зліва взяти 2y, так як є індекс "2", справа - z, адже індексу немає, значить він дорівнює одиниці, яку прийнято не писати. Виходить, 2y = z, і z = 0,5y.
3
Підрахувати число рівнянь (число речовин) і число невідомих (число елементів). У вибраному прикладі: вийшло система з двох рівнянь: x = z і y = 0,5z.
Зверніть увагу
Якщо в рівнянні бере участь більша кількість хімічних елементів, то завдання не ускладнювати а збільшується в обсязі, чого не варто лякатися.
Корисна порада
Можна зрівнювати реакції і за допомогою теорії ймовірності, використовуючи валентності хімічних елементів.