Як зробити білу маску.

  •  Новорічні свята, карнавали, дитячі ранки, театральні та циркові вистави, сценки та перформанси - це далеко не повний список заходів і подій, на яких можуть використовуватися різноманітні маски. Створити маску будь-якої форми можна за допомогою старовинної та загальновизнаною техніки пап'є-маше, яка настільки проста, що зі створенням такої маски впорається навіть дитина. Матеріали для пап'є-маше є в кожному будинку, а перевага даного матеріалу в його повній нешкідливості і гипоаллергенности для шкіри дітей і дорослих.
  •  Вам будуть потрібні пластилін, клей ПВА і газети. Зліпити з звичайного або скульптурного пластиліну об'ємну форму для маски, після чого розірвіть газети на дрібні шматочки і, змочуючи шматочки паперу в клеї ПВА, акуратно обклейте заготовку маски щільним шаром газетних обривків.
  •  Оклейте заготовку чотирма шарами паперу, додатково промащуючи кожен клеєм для міцності. Після того як четвертий шар буде завдано, залиште виріб сушитися. Через годину на висохлу основу нанесіть таким же способом ще чотири шари паперу. Якщо маска повинна бути об'ємніше, додайте ще кілька шарів.
  •  Знову проклейте заготовку клеєм і висушіть її протягом години. Після висихання оклейте заготовку шматочками більш щільного білого паперу, змоченою в ПВА.
  •  Дочекайтеся повного висихання заготовки та вийміть пластилінову форму, намагаючись не пошкодити зовнішню паперову маску. Ображати краю маски, щоб зробити їх акуратними і надати масці потрібну форму, а потім розфарбуйте її гуашшю і прикрасьте додатковими декоративними аксесуарами - блискітками, паєтками, пір'ям і так далі.
  •  Чим більше шарів паперу у вашій масці, тим міцніше буде пап'є-маше. Якщо шарів паперу досить багато, ви зможете відшліфувати поверхню маски наждачним папером і покрити поверхню лаком. По краях маски зробіть два прорізи для гумки або стрічки.