Як зробити акваріум зі скла.

Грамотно влаштований акваріум може створити неповторну атмосферу затишку в будинку або офісі. Його мовчазні мешканці, безсумнівно, порадують око. Але для того, щоб рибки і акваріум ниє рослини почували себе у воді як вдома, вам знадобиться добротний акваріум .
Інструкція
1
На сьогоднішній день існує дуже багатий вибір різних акваріум ов, їх можна вибрати вже в готовому вигляді або замовити досвідченому фахівцеві. Але при великому бажанні ви цілком можете спробувати змайструвати акваріум зі скла самостійно.
2
Начинающему майстру не рекомендується замахуватися на акваріум и з обсягом більше 200 л. По-перше, занадто великі конструкції значно складніше змайструвати. По-друге, зробивши акваріум літрів на 500, ви, в разі якихось похибок у роботі і виході акваріум а з ладу, можете затопити всіх сусідів у своєму під'їзді.
3
Існує два способи збирання прямокутних акваріум ів. Перша конструкція передбачає, що стінки акваріум а стоять на його дні. У другому випадку стінки приклеюються навколо дна акваріум а. Останній спосіб може використовуватися лише для акваріум ов обсягом понад 50 л, він значно простіше.
4
Визначтеся з товщиною скла, яке ви будете використовувати при будівлі акваріум а. При цьому слід враховувати не літраж майбутнього творіння, а висоту водяного стовпа і довжину скла, на яке стовп чинить тиск. Користується сьогодні підвищеним попитом так званий «прибалтійський» акваріум об'ємом 200 л, довжиною в 1000 мм, шириною в 400 мм і висотою в 500 мм найкраще робити зі скла товщиною 8 мм.
5
Приступаємо до розкрою придбаного вами скла. Лицьові стінки виріжте по габаритним розмірам акваріум а. Дно слід зменшити по довжині і ширині на дві товщини скла і на товщину клейового шару, прийнявши його рівним 2-3 мм. Торці виріжте такої ж ширини, що і дно. Висота торців дорівнює висоті лицьових полотен.
6
Виріжте також ребра жорсткості. Вони будуть кріпитися до верхнього краю лицьових стекол, не дадуть їм вигинатися назовні і лопнути. Ребра слід зробити трохи коротше розміру дна.
7
Скло, яке ви збираєтеся використовувати при спорудженні акваріум а, має бути чистим, сухим, без бульбашок і сторонніх вкраплень. Размечая скло, враховуйте розмір склоріза від краю до середини ролика. При різанні не слід сильно тиснути на ручку склоріза. Перед різкою скла змочіть головку склоріза в рідкому маслі або скипидарі. Відзначивши лінію різу, покладіть скло на стіл, щоб ця лінія йшла вздовж краю стола. Одним впевненим рухом відламати відрізаний шматок скла.
8
Тепер настає час обробки стекол. Не можна зашліфовивается склеюються. Вони після шліфування просто не склеяться, адже силіконовий герметик не пристає до шліфованим поверхням. Потрібно тільки зняти фаски, щоб не порізатися при монтажі. Вирізані й оброблені скла порівняйте між собою і підберіть попарно.
9
Збирати акваріум потрібно на рівній поверхні, наприклад, на столі. Скла знежирте ацетоном і витріть насухо. Нанесіть клей на поверхні, що сполучаються. Клей наноситься вздовж вертикальних граней і вздовж нижньої межі. Намазану лицьову стінку візьміть обома руками, призначте до задньої стороні дна і притисніть по всій довжині. Подібну операцію проведіть послідовно з усіма сполучаються між собою елементами. Ребра жорсткості приклейте після висихання акваріум а. Ребра клеяться до внутрішніх сторонам лицьових стінок перпендикулярно.
10
Більшість герметиків дозволяють вести подальші роботи з акваріум ом на наступну добу після склейки. А заливати воду в акваріум можна тільки через 5-7 днів після висихання герметика.
Зверніть увагу
Купуючи герметик, переконайтеся, що він нешкідливий для живих організмів.