Як пов'язати рибальські мережі. Як в'язати трьох стінну риболовну мережу.

Дуже часто рибальські знаряддя виготовляють з сіткового полотна, пов'язаного з ниток, що мають назву «дель». У сучасному риболовецькому господарстві можна зустріти поділи, виконані з синтетичних матеріалів - нейлону, капрону і інших. Уміння в'язати дель вручну може знадобитися не тільки при виготовленні нової мережі , але і при лагодження старої.
Вам знадобиться
  • Човник, поличка, волосінь або нитка (лавсан, капрон, нейлон), ніж, дріт, капронову шнур
Інструкція
1
Для в'язання поділи нам знадобляться спеціальні інструменти: поличка і човник. На човник намотують нитку з запасом, багаторазово обводячи ниткою шпенек і розвилку на іншому кінці човника. Через ребро човника нитка проходити не повинна.
2
Поличка являє собою дощечку завдовжки близько 10 см і товщиною 3 мм. Ширина полички відповідає розміру вічка сітки. Поличку слід обстругати, закруглити по краях і відшліфувати.
3
В'яжуть дель так. На кінці нитки, намотаною на човник, роблять петлю, рівну за розміром потрібної осередку. Нитку при цьому двічі обводять навколо полички і знімають, зв'язавши. Отриману вічко надягають на цвях так, щоб вузол припав між цвяхом і кінцем ячеи з лівого її боку.
4
Потім в ліву руку беруть поличку, а нитку обводять поверх полички, підставивши її до осередку. Протягують човник в комірку і натягують нитку так, щоб край полички був в безпосередній близькості від краю вічка.
5
Край ячеи разом з протягнутої ниткою притискають до ребра полички вказівним пальцем лівої руки. Відводять човник вліво і залишають петлю нитки поверх натягнутою ячеи. Після цього човник протягують в залишену петлю знизу, обводячи притиснуту до полички комірку ниткою. Затягують на притиснутою комірці вузол, витягаючи при цьому нитку. Вузол повинен бути затягнутий між ребром полички і пальцем.
6
Таким же чином пов'язують послідовно ланцюжок з осередків до необхідної кількості. Після цього на дріт або міцну нитку нанизують петлі так, щоб утворився ряд ячей, звисають з дроту. Тепер дріт треба зв'язати в кільце і повісити на цвях. До вийшла ряду ячей підв'язують наступний ряд. Потім повторюють той же прийом для чергової ячеи; так продовжують до останньої ячеи початкового ряду. Після виконання цієї процедури все ячеи знімають з полички і все повторюється: довжину шматка поділи нарощують ряд за рядом.
7
Якщо вам необхідно пов'язати шматок діли з зменшується шириною, тоді зменшуйте кількість ячей в певних рядах. При цьому човник треба протягувати одразу у дві ячеи, а підв'язувати до них одну.
8
Рибальська мережа набуває свою форму тільки після оснастки поділи. Для цього полотно прикріплюють до мотузок або шнурах. У самому простому випадку шнури оснащуються поплавками у верхній частині і вантажем у вигляді металевих кілець в нижній частині полотна.