Як дізнатися площа кімнати. відома тільки площа квартири знайти довжину торон.

Часто виникає необхідність точно дізнатися площа кімнати. Це може знадобитися при ремонті для розрахунку необхідної кількості фарби або підлогового покриття, при покупці нових меблів або при переплануванні квартири. У супровідних документах на квартиру або будинок зазвичай вказується загальна корисна площа житла, тому розмір кожної кімнати окремо доведеться вираховувати самостійно.
Інструкція
1
Як відомо з шкільного курсу геометрії, щоб обчислити площа прямокутника, необхідно його довжину помножити на ширину. Відповідно, для того щоб дізнатися площа кімнати, необхідно перемножити довжини її сторін.
2
В першу чергу починаємо з вимірювання сторін кімнати. Робити це краще за допомогою будівельної рулетки, яка має достатню довжину і добре тримає рівну форму. Довжину і ширину кімнати вимірюють вздовж стін. Для цього звільняють простір біля стіни і прикладають рулетку уздовж плінтуса. Важливо стежити, щоб вимірювальна стрічка рулетки не згиналася і не натягувалася надмірно. Отримані дані краще відразу ж записати на листок паперу, щоб не довелося проводити вимірювання ще раз.
3
Вимірявши обидві сторони кімнати - довжину і ширину, робимо необхідні обчислення. Приміром, якщо довга сторона становить 5 м., А коротка - 3 м., То площа всієї кімнати складе 5х3 = 15 кв.м. Слід звернути увагу, що якщо довжини завжди вимірюються в метрах, то площа поверхні підлоги або стелі тільки в квадратних метрах.
4
У разі відсутності в будинку будівельної рулетки, можна скористатися для вимірювання звичайним Кравецьким метром. Але важливо пам'ятати, що в цьому випадку похибка отриманих результатів буде значно вище, оскільки сантиметрова стрічка легко згинається і згортається. До того ж вона набагато коротше, тому довжину одного боку доведеться вимірювати, послідовно переміщаючи сантиметр на рівномірні відрізки.