Як спланувати сад.

Кожен власник земельної ділянки хотів би бачити свій сад сучасним, красивим, і плодоносним. Незважаючи на безліч готових проектів і рекомендацій, помилки в плануванні все одно виникають. Як правильно підійти до дизайну сад а і що врахувати, щоб неточностей було менше?
Вам знадобиться
  • Папір та креслярські приналежності, калькулятор.
Інструкція
1
Розробіть проект планування. Це можна зробити як за допомогою фахівців, так і своїми силами. Визначтеся зі стилем сад а. Накресліть в масштабі план своєї ділянки з орієнтацією по сторонах горизонту. Відзначте ухил поверхні, якщо він є на ділянці. Поставте стрілкою напрямок переважаючих вітрів.
2
Зробіть на ділянці розвідку для уточнення структури грунту та його кислотності. Дізнайтеся рівень залягання ґрунтових вод.
3
Під сад виділіть до 70% площі. Цю площу відведіть під плодові культури, ягідні чагарники, квітники і газони. Решта території - це будови і город.
4
Обмовите з сусідами питання суміжного розміщення компонентів сад а. Якщо плодові культури на вашій ділянці будуть знаходитися поряд з плодовим сад ом сусідів - це великий плюс. Дерева краще переопиляются і не затінюють один одного, а малина не намагатиметься пробратися до сусіда.
5
Розрахуйте кількість дерев зерняткових і кісточкових порід, виходячи з потреб сім'ї. Не прагніть до збільшення кількості саджанців, зверніть свою увагу на їх якість, час вступу в плодоношення і довговічність. Ущільнення по сад ок неминуче призведе до погіршення стану дерев через кілька років. Вибирайте тільки ті культури, які з успіхом ростуть і плодоносять у вашій області.
6
Позначте на плані ділянка під ягідники. Можна ягідні кущі по сад ить і в молодому сад у, але з часом їм там стане темнувато. Для квітників і газонів виберіть зону поблизу будинку. Поблизу будівель визначте місце для декоративних чагарників. Вони також можуть створювати ширми між окремими зонами ділянки. Чагарники, висаджені вздовж дороги, захистять від шуму і пилу.
7
Прорисуйте на плані розміщення доріжок, системи поливу та освітлення сад а. Відзначте зони комунікацій: водопровід, газ і каналізація.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=W9pyxjibkGg
Зверніть увагу
Є комп'ютерні програми, що дозволяють побачити яким буде сад через кілька років, в період повного плодоношення.
Корисна порада
Складіть калькуляцію для придбання необхідних компонентів для закладки саду. Додайте вартість робіт. Не забудьте пункт непередбачених витрат.