Як зробити альтанку садову.

Альтанка - будова, дуже необхідне для прикраси приватного володіння і громадського двору. Ось уже багато століть альтанка є поширеним присадибною павільйоном, що створює відчуття самоти і що дає можливість спостерігати за навколишньою природою. Таку садову альтанку цілком можна зробити своїми руками.
Інструкція
1
Естетичний вплив, який чинить альтанка, пов'язано з вирішенням площині землі і всього простору, що оточує альтанку . Малі архітектурні форми, до якимсь і відноситься цей вид споруди, грають важливу роль в естетичному сприйнятті всієї садиби. Поспішати з установкою садової альтанки не слід, оскільки в міру зростання рослин зовнішній вигляд ділянки весь час змінюється.
2
При обладнанні садової альтанки слід враховувати сприйняття сусідніх з нею рослин, яке може змінюватися в залежності від пори року. Індивідуальні рішення в оформленні садової ділянки можуть бути найрізноманітнішими.
3
Почати слід з вибору місця для альтанки. Враховуйте, що вона буде не тільки окрасою садиби, а й місцем для відпочинку. Місце має бути захищене від палючих сонячних променів. Дуже підійде місце, розташоване біля відкритого водоймища - він дасть приємну освіжаючу прохолоду і пейзаж, яким можна милуватися.
4
По конструкції альтанки можна розділити на довготривалі і короткочасні. Якщо ви плануєте використовувати альтанку кілька сезонів, виготовити її слід із збірно-розбірних конструкцій. Цю альтанку ви зможете розібрати і скласти на зимовий час.
5
Довготривала альтанка повинна мати підставу, тверду зв'язок з грунтом для забезпечення стійкості і опору вітрі. Для кращого зв'язку з грунтом використовують як легкі фундаменти, так і заглиблені металеві. Підставою служить тверде покриття доріжок і майданчиків.
6
Подбайте про збереження обладнання садової альтанки. Столи, дерев'яні лавки необхідно просочити антисептиком, влаштувати гідроізоляцію споруди. Довготривалі конструкції покрийте лаком або емаллю.
7
Одне з головних правил облаштування садової ділянки полягає в тому, що його вигляд повинен постійно перебувати у розвитку. Тому при створенні зони відпочинку вам зовсім немає потреби одразу будувати довготривалу альтанку у вигляді павільйону. На першому етапі більше підійде, наприклад, кругова лава під деревом. На такий лаві, в тіні дерева, завжди приємно відпочити від трудів праведних. Декоративність такої споруди цілком залежить від смаку і майстерності умільця. Зазвичай виготовлення кругової лавки не займає багато часу і сил. Набравшись досвіду і дочекавшись, коли рослинний світ на вашому садовій ділянці увійде в бурхливе зростання, ви можете сміливо приступати до спорудження довготривалої альтанки.
Альтанка вже кілька століть є найпоширенішим присадибною павільйоном. Вона дає можливість її власникам спостерігати за навколишнім світом, а також спілкуватися з природою і просто відпочивати.
Інструкція
1
Перед тим як приступати до зведення альтанки, необхідно вибрати ділянку. Врахуйте, що вона повинна не тільки прикрашати ваш двір, а й бути куточком для відпочинку. Ідеально підійде місце, яке захищене від палючих сонячних променів. Приміром, звести альтанку можна в тінистому куточку саду. Приємно відпочивати можна буде також поблизу штучного або ж природної водойми.
2
Садові альтанки діляться на довготривалі і короткочасні. Вам доведеться вибрати щось одне. Пристрої, які використовуватимуть декілька сезонів, найкраще виготовляти з однакових збірно-розбірних взаємозамінних конструкцій. Їх можна буде скласти перед початком холодів. Довготривалі же альтанки передбачають наявність підстави. На ньому вони і розміщуються. Повинна бути забезпечена хороша стійкість споруди. Зверніть увагу на вітрові навантаження. Для зв'язку з грунтом можна застосувати легкі фундаменти. Також часто використовують заглиблені металеві труби, до яких виконується кріплення конструкції альтанки. В якості підстави можна використовувати тверде покриття доріжок і майданчиків.
3
Особливу увагу приділіть збереження обладнання річного приміщення. Лавки та столи, які виготовлені з дерева, необхідно просочити антисептиком. Влаштуйте гідроізоляцію, якщо їх підстави заглиблені в грунт. Кожну довготривалу конструкцію потрібно покрити захисним шаром емалі або лаку.
4
При створенні зони відпочинку не потрібно відразу будувати альтанку-павільйон. Можливо, вам більше підійде кругова лава, встановлена під деревом. В тіні дерева на такий лаві завжди приємно відпочити. На виготовлення такої лави не втече багато часу. Декоративність ж повністю залежить від майстерності, а також смаку домашнього умільця. Даний варіант облаштування також має перевагу, яка полягає в схоронності ґрунту біля стовбура дерева. Вона в цьому місці не буде втоптують.