Як дізнатися, чи хворіли ви на вітрянку.

Вітрянка (вітряна віспа) - широко поширене інфекційне захворювання. В основному їм хворіють діти віком від півроку до 7 років, але іноді цей підступний вірус наздоганяє і дорослих. І якщо у дітей інфекція протікає порівняно легко і без наслідків, то дорослі переносять хворобу набагато гірше, і часто можуть стикатися з важкими ускладненнями. Проте найбільша небезпека вітрянки полягає в її вкрай високої вірулентності - при зіткненні з інфекцією хворіють 100% людей, що не мають імунітету. Тому так важливо знати, чи хворіли ви вітрянкою в дитинстві чи ні.
Інструкція
1
У більшості випадків буває достатньо запитати у своїх батьків, чи була у вас вітрянка. Як правило, матері завжди прекрасно пам'ятають всі болячки, з якими стикався їх малюк, навіть якщо це було багато років тому. Але, на жаль, такий варіант не завжди прийнятний. Іноді запитати буває просто не у кого в разі ранньої смерті батьків або їх повної відсутності. В деяких випадках близькі родичі не можуть з упевненістю повідомити про перенесені вами дитячих хворобах.
2
Якщо батьки не можуть дати достовірної інформації про те, чи хворіли ви в дитинстві вітряною віспою, необхідні відомості можна отримати з медичної карти. Звичайно, з віком людина переходить з дитячих поліклінік в дорослі, і його медкартки можуть змінюватися, але, як правило, всі медичні документи зберігаються у відповідних архівах побагато десятиліть, і, в разі необхідності, їх можна підняти.
3
Якщо ж отримати відомості про свої дитячі хворобах неможливо ні у батьків, ні у медичній установі, залишається ще один надійний спосіб з'ясувати, чи є у вас імунітет проти вітрянки. Для цього потрібно зробити аналіз крові на антитіла Zoster IgG до вірусу вітряної віспи. Він дозволить оцінити ступінь вашої стійкості до інфекції. Якщо результат аналізу буде позитивним, зараження вам не загрожує. Якщо ж негативним, значить імунітету у вас немає, і потрібно зробити щеплення. Ця обережність (вакцинація) не зможе повністю захистити організм від небезпеки зараження, але значно пом'якшить симптоми в разі хвороби.
Зверніть увагу
Аналіз крові на вітрянку необхідний для виявлення в сироватці антитіл IgG до вірусу Варицелла-Зостер. Крім вітряної віспи, HHV-III викликає оперізуючий герпес (лишай). Дані захворювання зазвичай діагностують, грунтуючись на клінічній картині.
Корисна порада
Здати аналіз на вітрянку необхідно при появі характерних симптомів захворювання - шкірних висипань у вигляді водянистих пухирців, які супроводжуються загальним підвищенням температури і свербінням. Для виключення інших шкірних хвороб і постановки діагнозу потрібно здати аналіз крові на специфічні антитіла класу IgМ до вірусу Varicella zoster (збудник вітряної віспи та оперізувального лишаю).