Як видалити смітинку з ока. способи витягування порошинки з ока.

Слизова оболонка очі дратується при попаданні чужорідних предметів, з'являються неприємні відчуття і навіть відчуття печіння. Якщо смітинка потрапила в око, її потрібно якомога швидше вилучити, інакше може потрапити інфекція і почнеться запальний процес, який ліквідувати буде складно. Не бійтеся витягувати сторонні частинки, якщо ви почнете робити щось не так, ви відчуєте біль.
Інструкція
1
Можете промити око чистою водою. Під час промивання намагайтеся тримати очі відкритими, але не використовуйте занадто гарячу воду. Вода повинна бути кімнатної температури. Промивайте очі доти, поки різь не пройде. Іноді неприємні відчуття зберігаються і після витягування смітинки, але мають менш виражений характер.
2
Візьміть дзеркало і огляньте очне яблуко. Якщо ви бачите смітинку, візьміть чистий хусточку або ватяну паличку і акуратно витягніть чужорідний предмет. Замість хустинки підійде і паперова серветка з щільного матеріалу, яка не залишає ворсинок.
3
Можете скористатися природним способом очищення - сльозою. Підніміть верхню повіку пальцем і тримайте так, поки не з'явиться сльоза. Відчуття, звичайно, будуть неприємні, але цей спосіб звичайно добре допомагає.
4
Якщо нічого не допомогло, відвідайте окуліста. Іноді смітинка потрапляє не на слизову оболонку очі , а в підслизовий шар, і видалити її звідти в домашніх умовах не можна. Доктору же вилучити смітинку не складе проблем.
Корисна порада
Якщо очі почервоніли, скористайтеся будь-якими протизапальними краплями, які можна купити в найближчій аптеці.
Попадання смітинки в око доставляє багато неприємних відчуттів. Чужорідне тіло змушує очі сльозитися і викликає роздратування. Якщо не видалити смітинку вчасно, в око може потрапити інфекція або утворюється запалення. Позбутися від смітинки можна самостійно або звернувшись до лікаря.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - фізіологічний розчин;
  • - ватяний тампон або серветка;
  • - монета або ватяна паличка;
  • - очні краплі з антибіотиками.
Інструкція
1
Перше, що ви можете спробувати зробити при попаданні смітинки - промити око прохолодною водою. Зробити це ви можете над раковиною під невеликим напором води з під крана або набравши трохи води в чашку. Постарайтеся промити область очі під верхнім століттям, потягнувши його трохи вперед. Замість води ви можете скористатися спеціальним фізіологічним розчином. Смітинка в оці доставлятиме вам неприємні відчуття, намагайтеся не терти очі, навіть якщо вам дуже цього хочеться. Якщо як смітинки виявиться пісок або стружка, це може привести до пошкоджень рогівки ока. Як тільки ви видалите смітинку, зверніться до лікаря для додаткового обстеження. Деякі пошкодження, залишені смітинкою, можуть бути непомітні неозброєним оком, їх зможе побачити тільки лікар.
2
Промивання ока водою може привести до того, що смітинка виявиться на склері ока. Якщо ви впевнені, що смітинка не є стружкою, піском або який-небудь іншої твердої часткою, здатної зашкодити очей, спробуйте прибрати її самостійно. Скористайтеся для цього ватяним тампоном або м'якою вологою серветкою. Притримуйте при цьому повіки, дотики до ока будуть змушувати їх закриватися. Існує методика вивертання верхньої повіки навиворіт, після якого досить велика частина поверхні ока стає відкритою. Для цього може бути використана, наприклад, монета або ватяна паличка. Якщо ви володієте цим методом, користуйтеся ним для огляду очі.
3
Якщо смітинка потрапила в око під час роботи з металом, піском або склом, не намагайтеся видалити її самостійно. Негайно звертайтеся за медичною допомогою. Лікар огляне ваше око під спрямованим світлом, а потім видалить знайдену смітинку спеціальним інструментом. В деяких випадках може бути зроблена місцева анестезія. Це буває необхідно, наприклад, якщо смітинка застромилася в м'які шари очі або шкіру. Якщо як смітинки виступає частинка скла, лікар може і не помітити її. Попередьте лікаря про таку можливість, він промиє очей фізіологічним розчином, щоб повністю очистити його.
4
Потрапляють в око смітинки іноді несуть на собі різного роду бактерії. Щоб виключити можливість інфекційного зараження, лікар може прописати вам антибіотики у вигляді крапель в око. Такі ж препарати можуть бути призначені, якщо потрапляння смітинки привело до появи подряпин на поверхні ока. Більшість таких ушкоджень з часом проходить самостійно, але вони ж можуть привести і до боле тяжких наслідків. Саме тому обов'язково використовуйте очні краплі, якщо їх вам призначили. Користуйтеся ними, дотримуючись інструкції по застосуванню.