Як впоратися з кризою.

Смерть близької, розлучення, хвороба або втрата роботи завжди дуже болісно переживаються нами. Однак деякі люди справляються з такими подіями легко, а хтось, навпаки, дуже довго не може відпустити ситуацію. Яким чином слід вирішувати подібні проблеми? Як навчитися справлятися з кризою і зуміти почати жити з чистого аркуша?
Інструкція
1
Оптимізм - ворог депресії. Популярним міфом є твердження, що бути оптимістом - це наївно. Психологи стверджують, що оптимістичне ставлення до життя і до ситуації, зокрема, здатне зробити людину щасливішою, здоровіше і допомагає швидко вирішувати проблеми. Перше, що слід сказати після первинного шоку від особистої кризи: «Я не боюся труднощів, я готовий їх долати». Все тому, що оптимісти завжди впевнені, що ситуація зміниться в кращу сторону, а значить і поводяться відповідно, намагаючись самостійно змінити ситуацію.
2
Рухайтеся на крок вперед. Безумовно, деякі ситуації настільки безвихідному, що важко розглядати їх з оптимізмом або намагатися посміхатися у важких обставинах. Що робити тоді? Розробіть короткострокову стратегію, але не на п'ять років і навіть не на рік. На тиждень, на три дня, на годину. Смерть близької може вибити з колії будь-якого, навіть самого сильного людини. Однак, склавши план на завтра, можна потроху, невеликими кроками вийти з кризи, займаючись справами, відволікаючись від важких думок. Звичайно, смерть ніколи не приведе до смирення, але через трохи часу, в один прекрасний день ви прокинетеся з усвідомленням того, що ви звикли до своєї втрати.
3
впевнений. Психологи вважають, що віруюча людина найбільш стійкий до особистої кризи. Віра завжди дає надію. А молитва - це внутрішнє бажання щось змінити в кращу сторону. Віра - це те, що ми до кінця не можемо зрозуміти розумом, це те, що не піддається логічному поясненню, але вона здатна полегшити душевні метання і розвіяти сумніви, що дозволяє розвиватися життєвих ситуацій більш зрозуміло і просто.
4
Вчіться прогнозувати ситуацію і підводити підсумки. Сподіватися - не означає бути сліпим. Успіх найчастіше залежить від точного аналізу ситуації, тверезого підходу до реальності. А адекватне ставлення до кризової ситуації - вірний шлях до її подолання.
5
Шукайте підтримку у друзів і рідних. Родичі, сусіди, колеги можуть дати добру пораду і надати моральну або матеріальну підтримку в кризовій ситуації. Не бійтеся звернутися за професійною допомогою психологів і психіатрів. Іноді це єдиний спосіб впоратися з кризою .
6
Прийміть необхідних заходів, поки не стало надто пізно. Якщо вас в 30 років госпіталізували на «швидкій» з серцевим нападом, ймовірно, саме час зайнятися своїм здоров'ям. Значить пора кидати курити, сісти на дієту і зайнятися спортом. Постарайтеся об'єктивно оцінювати ситуацію і передбачати тяжкі наслідки.