Як збавити петлі.

В в'язанні не можна обійтися без науки убавленія і додавання петель в в'язане полотно - якщо ви хочете навчитися в'язати різні вироби, від шапок і шкарпеток до більш складних пуловерів і платтів, вам буде потрібно уміння збавляти петлі. Робити це можна як на лицьовій, так і на виворітного стороні в'язаного полотна. Існує два поширених методу, що дозволяють збавляти петлі - їх буде достатньо для освоєння майстерності в'язання.
Інструкція
1
Щоб збавити петлі на лицьовій стороні полотна, пров'яжіть дві петлі разом за верхні дольки. Розташуйте робочу нитку позаду спиці, поклавши її на вказівний палець лівої руки. По черзі введіть зліва направо в дві петлі кінчик правої спиці - спочатку в другу, а потім в першу петлю.
2
Підхопите спицею робочу нитку, що лежить на вказівному пальці, і витягніть її на себе. Пров'яжіть лицьовій в'язкою дві петлі за верхні дольки. Ця дія дозволяє зменшити одну петлю, і Збавляння петлі виріб визнано нахилені вправо.
3
Якщо ви хочете, щоб петлі мали нахил вліво, пров'яжіть їх за нижні дольки. Додайте робочу нитку так само, як і у вищеописаному способі, і зніміть першу петлю з лівої спиці на праву спицю. Переверніть петлю і надіньте її назад на ліву спицю. Пров'яжіть цю петлю разом з наступною за нею петлею лицьової в'язкою за нижні дольки.
4
Для убавленія петель по виворітного стороні полотна, розташуйте робочу нитку перед спицею і укладіть її на вказівний палець лівої руки. Кінчик правої спиці введіть під робочу нитку в дві петлі справа наліво.
5
Підхопите нитка, що знаходиться зверху перед спицею і витягніть у напрямку від себе. Пров'яжіть дві петлі виворітного в'язкою. Така Збавляння петля матиме нахил вправо. Пров'яжіть разом три петлі, якщо вам необхідно збавити дві петлі відразу.
6
Петлі матимуть нахил вліво, якщо ви витягніть на себе дві петлі на лівій спиці кінчиком правої спиці, а потім введете його в дві петлі зліва направо і знизу вгору. Зніміть обидві петлі, поверніть їх, надягніть на ліву спицю і пров'яжіть виворітного в'язкою.