Як обчислювати кубічні корені.

Коли перед середнім (з точки зору математичних нахилів розуму) жителем інтернету ставлять завдання порахувати кубічний корінь, то звучить це трохи страхітливо. Але якщо є під рукою агрегат, що виконує мільярди математичних операцій то за час, поки ми набираємо це саме слово «корінь», задача зводиться до тривіального питання, що і в якій послідовності треба натискати.
Інструкція
1
Є не один спосіб обчислити значення кубічного кореня числа. Мабуть, найбільш простий з них - скористатися вбудованим в ОС Windows калькулятором. Запустити цей додаток можна так: спочатку натисніть клавіші WIN + R. У результаті відкриється вікно «Запуск програм», в поле введення якого наберіть коротку команду "calc" (без лапок) і клацніть кнопку «OK» або натисніть клавішу Enter.
2
Калькулятор за замовчуванням буде запущений операційною системою в «звичайному» вигляді. В цьому варіанті оформлення в ньому немає функції, потрібної вам. Щоб до неї дістатися, треба перемкнути калькулятор в розширений режим - в Windows XP і Vista він названий «інженерним», а в Windows 7 - «науковим». Для цього в меню розкрийте розділі «Вид» і виберіть пункт «Інженерний» (або «Науковий»).
3
Функціональних кнопок в цьому виді буде значно більше, в числі нових буде і функція зведення чисел в куб - ця кнопка буде використовуватися і при обчисленні кубічного кореня. Але перш ніж натиснути її треба виконати ще кілька підготовчих маніпуляцій. Звичайно ж треба ввести число, з якого випливає витягти корінь потрібного ступеня. Це число можна набирати, клацаючи кнопки калькулятора мишею, можна вводити з клавіатури, можна скопіювати і вставити в поле введення - як вам зручніше це робити.
4
Потім поставте відмітку в полі чекбокса з написом "Inv" - ця опція інвертує операції, призначені кнопкам калькулятора за замовчуванням. Тобто тепер, натиснувши кнопку зведення в третю ступінь (в куб), ви справите зворотну операцію - добування кореня третього ступеня (кубічного). Що і потрібно.
Зверніть увагу
Цей легкий і незвичайний спосіб дозволяє обчислити корінь кубічний з числа, якщо відповідь - ціле число. Щоб витягти корінь кубічний з числа, число, що стоїть під знаком кореня, необхідно представити у вигляді суми непарних доданків. Кількість таких доданків одно кубічному кореню з цього числа (якщо відповідь є цілим числом).
Корисна порада
Кубічний корінь з комплексного числа (з будь-якого числа) має рівно три значення (окремий випадок властивості кореня n-ой ступеня): Тут під розуміється арифметичний корінь з позитивного числа. Зокрема. Далі знайдений проміжну відповідь замінимо буквою. Обчисліть за формулою таке число, що його результат менше нижнього числа, але при збільшенні на 1 ставати більше. Запишіть знайдене праворуч від відповіді.