Як зшити іграшки-подушки.

У кожної рукодільниці залишаються різнокольорові шматочки тканини, які шкода викинути, а застосувати їх для чогось корисного складно. З цих, начебто непотрібних обривків, можна зшити веселу і оригінальну подушку-іграшку, наприклад, у формі кота, який служитиме вірним другом для всіх членів вашої родини.
Вам знадобиться
  • Різнобарвні клапті тканини, різнокольорові бавовняні нитки, нитки муліне, намистини для очей, синтепон для набивання.
Інструкція
1
Різнокольорові лоскуточкі тканини зшийте в єдине полотно, за бажанням комбінуючи кольору. Викроїте дві однакових деталі тулуба. Щоб краї не «кошлатий» можна обробити їх «зигзагом».
2
Аналогічно слід викроїти дві однакові деталі голови. Складіть деталі лицьовими сторонами і прострочіть, залишивши поза прошитою середню частину голови. Тепер потрібно викроїти вуха, лапи і хвіст. Зшийте деталі з виворітного боку, виверніть і набийте синтепоном.
3
Для виготовлення вічко, виріжте з тканини два кола. Зберіть на нитку по краях кожен з кіл, вкладіть в середину трохи синтепону і затягніть ниткою. На лицьовій стороні получившегося кульки пришийте намистину для оформлення зіниці. Носик виконується аналогічно.
4
Виріжте овальні щічки і разом з очима і носом пришити їх до голови. Чорними нитками муліне вишийте вуса. Вклавши вушка, пришийте голову до тулуба. Зшийте передню і задню частину тулуба, вклавши лапи і хвіст. Готову подушку виверніть і набийте синтепоном. Незшитий ділянку зашейте вручну, потайним швом.
Корисна порада
Слід пам'ятати що яскраві тканини дуже швидко линяють. Тому, щоб якомога довше зберегти колір вашому улюбленцю, слід прати його в прохолодній воді і бажано руками.
М'яка, зручна, красива, приємна на дотик іграшка-подушка, зшита своїми руками, не тільки розважить вашої дитини, але зможе прикрасити інтер'єр. Така річ послужить хорошим подарунком. Взявши за основу дану конструкцію, можна зшити будь-якого плюшевого звірка.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - синтепон;
  • - липучка;
  • - папір флізофікс.
Інструкція
1
Виберіть тканину для іграшки-подушки. М'якими, особливо приємними на дотик і цікавими на вигляд виходять іграшки з плюшу, флісу, штучного хутра, оксамиту, вельвету, велюру. Розкроїте з обраної матерії два великих овалу для передньої і задньої сторін подушки. Потім виготовте для вух чотири овалу або трикутника, в залежності від того, яка тварина ви хочете зшити. Також зробіть по дві деталі передніх і задніх лап.
2
Викрійку носа і очей накладіть на флізофікс. Ця клейова двостороння прокладка дозволить зробити аплікацію максимально чіткою і акуратною. Виріжте шматки флізофікса разом з прикріпленими викрійками (на даному етапі контури дотримуватися необов'язково). Спресуйте клейову прокладку з тканиною за допомогою гарячої праски.
3
Потім акуратно виріжте ніс і очі по контурах і зніміть папір з матеріалу. Зигзагоподібної рядком настрочити аплікацію на передній овал, заздалегідь намітивши на ньому розташування очей і носа. Рот також вишийте зигзагом на швейній машині.
4
Обробіть краю всіх деталей голови зигзагоподібної рядком. Складіть разом лицьовою стороною всередину деталі вух і лап. При цьому для внутрішньої сторони кожного вуха використовуйте яскраву бавовняну тканину. У підстави кожної кінцівки і вух розріз залиште відкритим. Виверніть їх і пришити до основи.
5
Підверніть краю задньої половини всередину один раз на 7,5 мм, а другий - на 20 мм. Стачайте припуск так, щоб посередині залишався незашітим ділянку в 20 см, він потрібен для липучки.
6
Обидві половинки складіть лицьовими сторонами і зшийте. Виверніть чохол подушки. Складіть передню і задню деталі внутрішньої подушки всередину лицьовою стороною і зшийте, залишивши невеликий розріз. Виверніть подушку через цей отвір і набийте синтепоном. Зашийте отвір вручну потайним швом.
7
Зашийте розріз і вставте подушку в чохол. При необхідності чохол можна буде прати.