Як прищипувати грошове дерево. Як з відростка виростити грошове дерево.

Багато хто вірить, що крассула, вона ж толстянка, вона ж грошове дерево - приносить в дім багатство і успіх. Але навіть якщо це і не зовсім так, крассула може стати відмінним прикрасою інтер'єру. Зрозуміло, для цього вона повинна бути доглянутою і правильно сформованою.
Інструкція
1
Формувати крону необхідно з самого початку, як тільки відросток приживеться і досягне потрібної висоти. Інакше гілки будуть рости нерівномірно, і дерево , досягнувши значного розміру, може просто-напросто перевернутися. Посадіть держак. Грошове дерево розмножується звичайнісіньким для кімнатних рослин способом. Відламується гілочка, ставиться в воду, в якій вона пускає корінці. Після цього її потрібно посадити. Грошове дерево невибагливо, відмінно росте в будь-якій землі, але дуже любить воду і світло.
2
Вирішіть, якої висоти деревце вам потрібно. Це може бути зовсім невелике деревце, висотою 15-20 см. Можна зробити його і вище. Пам'ятайте про те, що навіть сформований кущ все одно виявиться трохи вище, ніж перша прищипка. Крассулу можна формувати в один або кілька стовбурів, але при другому способі крона може стати дуже густий.
3
Коли держак досягне необхідної висоти, просто відламайте верхівку. Це робиться просто нігтями. Ніяких додаткових процедур, начебто присипання попелом, в даному випадку не потрібно. Не чекайте, що бічні пагони почнуть рости негайно, повинно пройти якийсь час, іноді кілька тижнів.
4
Бічних пагонів може бути багато. Подивіться, які вам потрібні. Зайві просто відламайте. У великої крассули на стовбурі з'являються додаткові бруньки, з них теж починають рости пагони. Їх необхідно акуратно обламувати. Крассула не вимагає обробки «ран». Місця, де росли обламані пагони, дуже швидко заростають самі по собі. Може трапитися і так, що вам доведеться прибрати досить товсту гілку. Її краще зрізати скальпелем або іншим гострим ножем.
Корисна порада
Толстянка любить світло і воду, але у неї повинен бути період відносного спокою. Взимку поливайте її не частіше 1-2 разів на тиждень.
Грошове дерево, або толстянка - поширений мешканець міських квартир. Це рослина ефектно виглядає, не вимагає складного догляду і добре розмножується. Крім того, існує повір'я, що толстянка приносить в дім достаток і удачу. Ось чому багато хто хоче виростити грошове дерево.

Існують чотири основних види грошового дерева, які використовуються в кімнатному цветоводстве.Толстянка деревоподібна - крупний чагарник, що досягає до півтора метрів заввишки. Стебло її сіро-зёлений, і від нього в усі сторони численні втечі з округлим листям сіро-зеленого кольору, а по краю деяких з листя проходить червона смуга. Квіти у цього виду дрібні, спершу вони білі, але з часом розовеют.Толстянка чотиригранна - це напівчагарник з безліччю пагонів, на яких розташовуються округлі м'ясисті листя і темно-коричневі повітряні коріння. Цает у цього виду білі, мелкіе.Толстянка портулакова - чагарник з великою кількістю пагонів, листя його темно-зелені, соковиті і блискучі, з коричневою облямівкою. Квіти цього виду не відрізняються особливою привабливістю, колір їх білий або розовий.Толстянка килимова - це низькорослий, сильно розгалужених чагарник. Листя його світло-зелені, м'ясисті, квітки дрібні і белие.Чтоби виростити грошове дерево, слід розміщувати його в світлому приміщенні. Влітку толстянку поливають постійно, хоча і в помірних кількостях, взимку ж полив зводять до мінімуму. Влітку грошове дерево рекомендується виносити на відкрите повітря, проте берегти його від відкритого сонця, ставити в тінь. Взимку ж толстянку розміщують в прохолодному, але добре освітленому помещеніі.Для пересадки грошового дереву готують спеціальну суміш, що складається з двох частин глинисто-дернової землі, однієї частини перегнійної землі, однієї частини листової землі і однієї частини песка.Толстянка добре розмножується насінням, живцями і навіть окремими листами, які рекомендується висаджувати в легку грунт. При розмноженні листям і черешками їх слід підсушити на відкритому воздухе.Почва повинна бути досить збагачена добривами, інакше литися грошового дерева почнуть жовтіти. В іншому це рослина абсолютно невибагливо.