Як провести контрольну роботу.

Контрольна робота дозволяє педагогу оцінити результат своєї роботи. Адже від того, як учитель подає матеріал, залежить і його засвоювання. Правильно організувати контрольну роботу дуже важливо. Тому наступні поради не будуть зайвими.
Інструкція
1
Учнів слід сповістити про проведення контрольної роботи за кілька занять вперед. Їм потрібен час, щоб добре запам'ятати предмет і підготуватися.
2
Перед проведенням контрольної, необхідно попросити учнів, щоб вони вийшли з кабінету і провітрити клас. В цей час роздати зошити, написати на дошці завдання, якщо перевірка передбачає один або два варіанти завдань. Як тільки повернуться учні, вони повинні ясно розуміти, що від них вимагається і не витрачати відведений час даремно.
3
Слід мотивувати учнів. Припустимо, хто напише контрольну на відмінно, той звільняється на тиждень від прибирання класу. Той учень, який дав списати, отримує мінус бал. Відповідно, хто списав - отримує нуль балів.
4
Краще всього завдання надрукувати на окремому аркуші і покласти перед очима учня. Буває через хвилювання і поганого зору учень тушується, боїться попросити, щоб вголос прочитали завдання, тому написання завдання на дошці - не кращий варіант.
5
Під час проведення контрольної, повинна бути в приміщенні ідеальна тиша. Не розмовляйте з іншими вчителями і не питайте учнів. Такі дії є подразником для концентрації уваги.
6
Не потрібно ходити між рядами парт і вдивлятися в зошити учнів. Замість того щоб вирішити задачу, вони думатимуть про здійснене враженні на викладача і про його строгому засудженні.
7
Також не варто лякати учнів, що, в разі незадовільної оцінки, їх виженуть з освітнього закладу, присвоять звання невдахи і т.п. Такий тиск чутливий учень може не витримати і навіть, якщо він вивчив матеріал, від переляку його забуде. Необхідно надати комфортні умови для написання контрольної роботи, щоб атмосфера не була напруженою.