Як садити жимолость.

Про цілющі властивості жимолості відомо давно. Є їстівні і неїстівні види цього чагарника. На дачній ділянці, звичайно, краще садити їстівні сорти. Жимолость не тільки збагатить ваш раціон і домашню аптечку, а й прикрасить ваш сад. Вона невибаглива і в принципі може рости де завгодно, але для того, щоб кущі давали хороший урожай, необхідно все ж створити сприятливі умови.
Інструкція
1
Виберіть для посадки кущів підходящу ділянку. Він повинен бути таким, щоб ви могли легко забезпечувати достатню вологість ґрунту, але в той же час територія не повинна бути з високим рівнем грунтових вод, а тим більше заболоченою. Ділянка повинна бути сонячним, жимолость світлолюбна і в тіні цвіте дуже погано, а відповідно, і врожаю дає маленький.
2
Підготуйте яму. Тут все залежить від того, на якій території знаходиться ваша ділянка. Якщо грунт легка і вода в ній не застоюється, можна нічого більше не робити. В піщану грунт рекомендується додати трохи суглинку і торфу, а якщо грунт дуже кисла - то додайте розчин вапна з розрахунку 150 г на 10 л води. При глинистому грунті необхідно забезпечити хороший дренаж. Якщо ви пересаджує 2-3-річний кущ, а не саджанець, розрахуйте, що посадкова яма буде глибиною близько 30 см і діаметром не менше півметра. Відповідно, якщо ви збираєтеся робити дренаж, то вихідна яма повинна бути глибше. Насипте в неї гравій або биту цеглу. Гравій необхідно як слід утрамбувати. Поверх шару гравію насипте шар піску приблизно 10 см, і утрамбуйте. В яму додайте добрива в залежності від якості ґрунту. Компост корисний в будь-якому випадку, тому додайте приблизно 10 кг в кожну яму, ретельно перемішавши із землею.
3
Садіть жимолость в середині вересня. Якщо ви садите саджанець, його коренева шийка повинна знаходитися врівень із землею. В принципі, саджанці можна садити і навесні, нічого страшного не буде. Приживуться вони легко. А от дорослі кущі навесні приживаються набагато гірше, тому садять їх тільки під зиму. Для більшого куща посадкова яма повинна бути, природно, ширше і глибше, близько півметра в глибину і не менше 70-80 см в діаметрі.
4
Незалежно від того, садите ви саджанець або пересаджує кущ, землю після посадки необхідно утрамбувати і добре полити. Перший час жимолость необхідно поливати досить часто, але так, щоб коріння не загнили.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yzith4p78U8
Зверніть увагу
Компост повинен бути добре перепревшім.Прі пересадці старих кущів їх необхідно обрізати, щоб довжина гілок не перевищувала півметра. Старі кущі пересаджувати взагалі не рекомендується, але якщо вже виникла така необхідність, приготуйтеся до того, що приживатися вони будуть довго. Дренажний шар повинен вийти 10-15 см.