Як садити кінзу. посадка кінзи відео.

Кинза, вона ж коріандр - мрія будь-якої господині. Її застосовують і для випічки, і для консервування. Цілющі властивості коріандру були відомі ще в глибоку давнину. Мабуть, не так вже й багато знайдеться на світі хвороб, при яких ця чудодійна травичка не допомогла б полегшити страждання. Кінзу можна виростити як на дачній ділянці, так і на балконі або навіть на підвіконні. Правда, останнє дещо складніше - кінза хоч і не дуже примхлива, але все ж має деякі особливості.
Інструкція
1
Підготуйте грядку. Якщо ви тільки починаєте облаштовувати свою дачну ділянку, виберіть для кінзи місце, де росла багаторічна трава. Скосите траву, скопайте землю і перемішайте грунт зі скошеною травою. Кінза краще росте в легкій грунті, тому при необхідності можна додати пісок. Ділянка для коріандру повинен бути добре освітленим і чистим.
2
Розмітьте борозни. Коріандр не потрібно садити дуже глибоко - не більше, ніж на 10 см. Оптимальна відстань між борознами - 40-50 см.
3
Замочите насіння. Краще використовувати для цього природний стимулятор росту - наприклад, сік алое. В цьому випадку насіння проростуть швидше.
4
Посійте насіння, засипте їх землею. Якщо ви садите коріандр під зиму, більше вам поки нічого не буде потрібно, залишається тільки чекати весни.
5
Коріандр дуже не любить бур'янів, тому його треба періодично прополювати. Видаліть бур'яни, як тільки з'являться сходи. Зробіть це ще кілька разів, поки кінза не зміцніє. Дорослі рослини в частій прополюванні не потребують, вони й самі здатні впоратися з будь-яким бур'яном.
6
Урожай кінзи можна отримати кілька разів за літо. Якщо у вас є можливість виділити під коріандр кілька грядок, ранньою весною посійте насіння на одну з них, тижнів через два - на іншу і так далі. Садити кінзу протягом одного літа потрібно на різні грядки.
7
Якщо ви хочете виростити кінзу на балконі, зробіть довгий ящик. На дно насипте трохи щебеню - повинен бути хороший дренаж. Насипте суміш із землі та піску. Зробіть неглибокі борозенки і засейте насіння так само, як і на грядку. Але на сильно затіненому балконі кінза рости навряд чи захоче, тому доведеться або відмовитися від цієї ідеї, або робити штучне освітлення. На підвіконні теж можна виростити коріандр, але краще зробити це на дачі і пересадити готовий кущик.
Зверніть увагу
Садити кінзу можна і восени. В цьому випадку ви можете вже ранньою весною отримати відмінну приправу до столу. Але садити під зиму можна тільки в тому випадку, якщо зими у ваших краях не особливо суворі. Температуру до -10 при хорошому снігу коріандр переносить спокійно.
Корисна порада
Можна посадити кінзу і ранньою весною, коли повітря ще не прогрілося вище 8 °. Грунт повинна бути вологою.
Кинза (коріандр) відома з глибокої давнини. Вона поширена по всьому світу як ефірномаслічная культура з сильним запахом. Ця рослина найбільше люблять в східних країнах. Люди використовують молоді листя коріандру як пряну приправу до м'ясних і овочевих страв, до соусів, а в сирому вигляді - для салатів.
Інструкція
1
Для того щоб вирощувати кінзу , потрібно для початку зайнятися підготовкою грунту. Для кінзи найкраще підходить легка, супіщаних і суглинних грунт. Реакція середовища повинна бути нейтральна або слаболужна. Коріандр є холодостійких рослиною, тому саджати його найкраще ранньою весною. Саме в цей час в грунті багато вологи. Рослина має дати хороший урожай. Сіяти насіння потрібно рядами. Витрата насіння - на 1 кв. метр площі 2,5 г насіння. Сходи будуть з'являтися вже через 2-3 тижні після посіву.
2
Якщо ви хочете висадити коріандр в теплицю, то робити це потрібно в лютому-березні. Квітконоси будуть утворюватися вже на 40 день після сходів насіння. До цього часу рослина матиме сильну листя і досить хорошу врожайність. При більш пізніх посівах квітконоси будуть утворюватися набагато швидше. Листова маса у рослини буде ще невелика і врожайність відповідно більш низька. Якщо ви садите рослина в лютому або березні, то потрібно буде займатися зрізанням рослини. Обов'язково потрібно залишати черешок стебла заввишки до 7 сантиметрів. Якщо ви будете рано починати зрізу при пізньому посіві, то рослина просто загине. При посіві коріандру потрібно враховувати деякі особливості. Потрібно врахувати, що посіви в травні-червні швидше будуть утворювати квітконоси. Рослина буде ще мати слабку листя. Посіви в липні-серпні мають більш тривалий період від посіву до утворення квітконосів.
3
Кинза є рослиною тривалого дня. Якщо відбудеться скорочення тривалості дня, то розвиток рослини буде сповільнюватися, при цьому спостерігається інтенсивність росту зелені. Якщо ви вирощуєте коріандр на зелень, то обов'язково стежте за освітою квітконосів. Саме вони в першу чергу надають згубний вплив на зелень.